Dwa gole i asysta Piotra Zielińskiego! Liverpool rozbity w Neapolu [WIDEO]

Cesare Purini / Press Focus
Piotr Zieliński strzelił dwa gole dla Napoli w meczu z Liverpoolem. Jego drużyna rozbiła "The Reds" aż 4:1!
Napoli dobrze rozpoczęło mecz. Już po kilku minutach otrzymało rzut karny - po uderzeniu Zielińskiego piłka otarła się o rękę Jamesa Milnera.
Za wykonanie rzutu karnego zabrał się sam reprezentant Polski. Strzelił bardzo pewnie. Alisson rzucił się w swój prawy róg, piłka wpadła w lewy.
W sumie polski pomocnik w historii swoich występów w Lidze Mistrzów ma już na koncie trzy trafienia. Pracował na nie w 26 meczach.
W 18. minucie Napoli mogło podwyższyć prowadzenie. Gospodarze znów dostali rzut karny - tym razem za faul van Dijka na Osimhenie. Tym razem do piłki podszedł sam poszkodowany. Okazję zmarnował - jego strzał zatrzymał Alisson.
Co nie udało się Nigeryjczykowi, udało się Anguissie, który w 31. minucie strzelił drugiego gola dla Napoli. Asystę przy jego trafieniu zaliczył Zieliński.
Przed przerwą drużyna Luciano Spallettiego strzeliła jeszcze jednego gola. W 44. minucie do bramki trafił Giovanni Simeone, który zaledwie trzy minuty wcześniej zmienił Osimhena.
Napoli świetnie zakończyło pierwszą połowę, kapitalnie otworzyło też drugą. Znów za sprawą Zielińskiego. Polak najpierw przegrał pojedynek z Alissonem, ale przy poprawce wręcz zabawił się z brazylijskim bramkarzem. Delikatnie przerzucił nad nim piłkę.
Liverpool po chwili odpowiedział honorowym golem. Strzelił go Diaz. Na więcej gości nie było stać.
Marcin Karbowski07 Sep 2022 · 21:13
Źródło: Twitter