Polscy siatkarze w półfinale mistrzostw Europy! Biało-czerwoni znów wygrali bez straty seta!

CEV
Polscy siatkarze zagrają w półfinale mistrzostw Europy! Biało-czerwoni awansowali do tej fazy turnieju dzięki zwycięstwu 3:0 z Niemcami.
Pierwszy set był wyrównany tylko do stanu po 13:13. Później przyspieszyli Polacy, którzy zdobyli trzy punkty z rzędu. Choć Wilfredo Leon miał spore problemy z dobrym przyjęciem zagrywki, to biało-czerwoni nie dali się dogonić rywalom. Świetnie w ataku grali Maciej Muzaj i Michał Kubiak, a Niemcy mieli spore problemy z kończeniem swoich akcji. Był to już siedemnasty z rzędu set na mistrzostwach Europy, w którym biało-czerwoni nie potrafili rywalom na przekroczenie granicy 20 punktów!
Efektowna seria naszej drużyny zakończyła się w kolejnej partii, w której Niemcy ugrali 21 punktów. Gra miała podobny przebieg jak w pierwszym secie. Znów rywalizacja była wyrównana tylko na początku - tym razem do stanu 10:9 dla Polski. Później biało-czerwoni zdobyli cztery punkty w jednym ustawieniu i już do końca kontrolowali wydarzenia na boisku. Całość skutecznym zagraniem zakończył Kubiak.
Trzeci set zaczął się od wyraźnego prowadzenia Polaków - było 5:2, 7:3, 9:6 i 12:9. Niemcy w środkowej fazie gry potrafili jednak odrobić część strat - po skutecznym ataku i asie serwisowym Grozera prowadziliśmy tylko 12:11. Gra toczyła się w zwarciu, rywale wciąż byli blisko, ale to Polacy mieli inicjatywę. Nie do zatrzymania z lewego ataku był Leon, który kończył akcje i silnymi uderzeniami, i kiwkami. W końcówce biało-czerwoni znów odskoczyli przeciwnikom i zdecydowanie powiększyli przewagę. Cały mecz skutecznym uderzeniem z lewego skrzydła zakończył Kubiak. 25:18!
Półfinał z udziałem reprezentacji Polski odbędzie się 26 września. Rywalem biało-czerwonych będzie Słowenia.
Polska - Niemcy 3:0 (25:19, 25:21, 25:18)