Polska uratowała remis ze Szkocją! Gol w doliczonym czasie gry [WIDEO]

Paweł Andrachiewicz/Pressfocus
Czesław Michniewicz rozpoczął przygodę z seniorską reprezentacją Polski od remisu. Spotkanie ze Szkocją zakończyło się wynikiem 1:1 po golu Krzysztofa Piątka w doliczonym czasie gry.
Spotkanie od pierwszego gwizdka toczyło się w szybkim tempie. Szkoci ruszyli z wysokim pressingiem, zmuszając m.in. Grzegorza Krychowiaka i Arkadiusza Recę do utraty piłki. W 8. minucie jeden ze Szkotów znalazł miejsce na lewym skrzydle, ale po jego centrze piłka wylądowała w rękawicach Łukasza Skorupskiego. Chwilę później golkiper obronił strzał Nathana Pattersona.
W 11. minucie Polacy wyszli z pierwszym ofensywnym atakiem. Jakub Moder odnalazł miejsce w szesnastce Szkotów, ale skiksował i cała akcja spaliła na panewce. Zainicjował ją debiutujący w seniorskiej kadrze Szymon Żurkowski.
W 23. minucie dobrej okazji nie wykorzystał Bartosz Salamon. Stoper doszedł do górnej piłki, jednak spudłował. Już w pierwszej połowie Arkadiusz Milik musiał zejść z boiska. Napastnik zgłosił problem z mięśniem dwugłowym. W jego miejsce na murawie pojawił się Krzysztof Piątek. Później urazu doznał Bartosz Salamon, którego zmienił Krystian Bielik.
W końcówce pierwszej połowie Szkoci byli blisko wyjścia na prowadzenie. Dwie przytomne interwencje zanotował jednak Skorupski. Do przerwy było 0:0.
W 48. minucie znakomite podanie z głębi pola posłał Jakub Moder. Krzysztof Piątek dopadł do piłki, ale oddał niecelny strzał. W 63. minucie w kierunku napastnika Fiorentiny zagrywał Matty Cash, jednak Szkoci wybili futbolówkę. Kilkadziesiąt sekund później Piątek stanął przed doskonałą sytuacją, aby otworzyć wynik meczu. Strzał napastnika został wybity z linii bramkowej przez jednego z obrońców.
W 68. minucie Szkoci trafili do siatki. Do piłki zagrywanej z rzutu wolnego dopadł Kieran Tierney, który głową pokonał Skorupskiego.
Przy bramce Szkotów linię spalonego złamał Piotr Zieliński. Kilka chwil później pomocnika Napoli zmienił powracający do kadry Kamil Grosicki. W 84. minucie skrzydłowy oddał fatalny strzał.
W doliczonym czasie gry arbiter podyktował rzut karny dla reprezentacji Polski. Faulowany w polu karnym był Krzysztof Piątek. Sam napastnik podszedł do piłki i pewnie doprowadził do remisu. Mecz zakończył się wynikiem 1:1.
We wtorek zagramy ze Szwecją w finale baraży o awans na mistrzostwa świata. Dziś "Trzy Korony" pokonały Czechy.
Zapraszamy na nasz kanał Youtube, gdzie podczas transmisji na żywo w doborowym gronie podsumujemy to spotkanie. Serdecznie zachęcamy do oglądania, udostępniania i zostawienia subskrypcji.
Adam Kłos24 Mar 2022 · 22:38