Popis Bayernu Monachium! Robert Lewandowski i spółka rozbili Bayer Leverkusen [WIDEO]

Philippe Ruiz/Pressfocus
Bayern Monachium zdemolował Bayer Leverkusen w hicie Bundesligi. Bawarczycy wygrali aż 5:1 i umocnili się na pozycji lidera tabeli.
Wynik meczu już w 4. minucie otworzył Robert Lewandowski. Polak efektownym strzałem piętą trafił do siatki, przerywając passę dwóch kolejek bez gola w Bundeslidze.
Bayern poszedł za ciosem i nadal atakował "Aptekarzy", którzy kompletnie nie radzili sobie w defensywie. Po dwóch kwadransach podopieczni Juliana Nagelsmanna wyprowadzili serię zabójczych ciosów.
Najpierw w 30. minucie "Lewy" skompletował dublet, wykorzystując asystę Alphonso Daviesa.
W 34. minucie do siatki trafił Thomas Mueller, a kilkadziesiąt sekund później na 4:0 podwyższył Serge Gnabry. Jeszcze przed przerwą skrzydłowy strzelił drugiego gola. Do przerwy Bayern prowadził pięcioma golami.
W drugiej połowie przebudziła się ofensywa Bayeru Leverkusen. Rozmiary porażki zmniejszył Patrik Schick, który wykorzystał asystę Floriana Wirtza.
Julian Nagelsmann zdecydował się zdjąć największe gwiazdy. Już w przerwie zmieniony został Leon Goretzka. W 65. minucie boisko opuścili Lewandowski i Mueller. W kolejnych minutach Bawarczycy nie naciskali, aby zdobywać kolejne bramki.
Wszystkie bramki z tego meczu:
Bayern ostatecznie wygrał i znów usadowił się na fotelu lidera Bundesligi. Przewaga "Die Roten" nad drugą w tabeli Borussią Dortmund wynosi jeden punkt. Bayer jest trzeci.
Adam Kłos17 Oct 2021 · 17:18