Dublet Roberta Lewandowskiego! Gol piętą i przełamanie w hicie Bundesligi [WIDEO]

Robert Lewandowski przełamał się w Bundeslidze. Snajper Bayernu Monachium dwukrotnie trafił do siatki w starciu z Bayerem Leverkusen.
W ostatnim czasie "Lewy" zanotował małą zniżkę strzeleckiej formy. 33-latek nie zdobył ani jednej bramki w dwóch poprzednich kolejkach, kiedy Bawarczycy mierzyli się z Greuther Furth i Eintrachtem Frankfurt.
Polak nie przerwał passy bez trafienia podczas przerwy reprezentacyjnej. Lewandowski zanotował puste przeloty w meczach z San Marino i Albanią.
Dziś jednak w końcu "Lewy" znalazł drogę do bramki. W 4. minucie spotkania z "Aptekarzami" udało mu się pokonać Lukasa Hradecky'ego efektownym strzałem piętą. Asystę przy tej bramce zanotował Dayot Upemacano.
W 30. minucie "Lewy" znów wpisał się na listę strzelców. Tym razem wykorzystał asystę Alphonso Daviesa i sfinalizował dobry kontratak Bayernu.
Był to dziewiąty gol Lewandowskiego w tym sezonie ligowym. Tym samym dogonił on w klasyfikacji strzelców Bundesligi Erlinga Haalanda. W 65. minucie Julian Nagelsmann zdecydował się zmienić Polaka.
Ostatecznie Bayern wygrał wyjazdowe spotkanie z Bayerem aż 5-1. TUTAJ przeczytasz więcej o tym meczu.
Adam Kłos17 Oct 2021 · 15:37