OD 15:00
Obejrzyj w
Pogadajmy o piłce
Subskrybuj
  • Zbigniew Boniek gościem specjalnym "Pogadajmy o piłce"

PSG intensywnie szuka nowego trenera. Marzy zwłaszcza o jednym nazwisku

PSG intensywnie szuka nowego trenera. Marzy zwłaszcza o jednym nazwisku
Sipa / PressFocus
Autor: Maciej Pietrasik 22 Maj 2022 | 11:28
Pion sportowy PSG w najbliższym czasie przejdzie spore zmiany. Jak donosi Gianluca Di Marzio, przesądzony jest los Mauricio Pochettino. Wymarzonym kandydatem mistrzów Francji na nowego trenera pozostaje Zinedine Zidane.
Paryżanom udało się namówić Kyliana Mbappe na pozostanie w klubie na kolejne lata. Francuz podpisał umowę do 2025 roku. W zamian obiecano mu między innymi duże zmiany w klubie.
Dalsza część tekstu pod wideo
Jak donoszą francuskie media, w sobotni wieczór zwolniono dotychczasowego dyrektora sportowego, Leonardo. Dopóki Brazylijczyk odpowiedzialny był za rozmowy z Mbappe, te kończyły się fiaskiem.
O kulisach całej sprawy informuje Gianluca Di Marzio. Jak donosi, zaangażowano w nią Henrique Antero. To były dyrektor sportowy PSG, mający doskonałe relacje z Mbappe i jego rodziną.
Portugalczykowi zaproponowano powrót do klubu, ale on sam odmówił - woli zająć się obecną pracą w Katarze. Głównym faworytem do zastąpienia Leonardo pozostaje Luis Campos.
Zdaniem Di Marzio przesądzony jest już także los Mauricio Pochettino. Pożegnanie z Argentyńczykiem jest pewne i pozostaje jedynie kwestią dni.
Władze PSG sondują różne możliwości, jeżeli chodzi o nowego szkoleniowca. Ich marzeniem pozostaje zatrudnienie Zinedine'a Zidane'a. O namówienie Francuza może jednak nie być łatwo.
Źródło: Gianlucadimarzio.com

Dyskusja 15