Ogromny pech Kyliana Mbappe, kontuzja Ramosa, emocje w końcówce! PSG przełamało się w Ligue 1 [WIDEO]

PSG wygrało 3:1 wyjazdowy mecz z Montpellier. Lider Ligue 1 powrócił na zwycięski szlak, ale stracił dwóch kluczowych zawodników, którzy opuścili boisko już w pierwszej połowie z powodu kontuzji. W ligowej tabeli paryżanie mają pięć punktów przewagi nad drugą Marsylią.
Mecz mógł idealnie rozpocząć się dla PSG, ale festiwal niepowodzeń dotknął Kyliana Mbappe. Francuz już na początku spotkania dwukrotnie nie wykorzystał rzutu karnego, a po kilkunastu minutach musiał opuścić plac gry z powodu urazu, o czym informowaliśmy TUTAJ.
Pech nie opuszczał PSG także w kolejnych minutach. Christophe Galtier po dwóch kwadransach musiał dokonać kolejnej roszady w składzie. Tym razem boisko z powodu urazu opuścił Sergio Ramos. Szczęście mogło uśmiechnąć się do gości w 35. minucie, gdy do siatki trafił Lionel Messi. Argentyńczyk był jednak na spalonym.
PSG miało w pierwszej połowie gry zdecydowaną przewagę, a gospodarze nie zdołali oddać żadnego celnego strzału. Jednak do przerwy na Stade de la Mosson kibice nie zobaczyli żadnych bramek.
Przyjezdni z impetem weszli także w drugą odsłonę spotkania. W 52. minucie meczu do siatki trafił po ładnym uderzeniu Achraf Hakimi, ale sędzia po analizie VAR także i w tej sytuacji odgwizdał spalonego, którego dopatrzył się przy jednym z poprzedzających strzał podań.
Montpellier zostało mocno zdominowane, a goście w końcu osiągnęli swój cel. Do piłki w polu karnym po raz kolejny dopadł Hakimi, który przegrał pojedynek sam na sam z Benjaminem Lecomte. Piłkę przejął jednak Hugo Ekitike i przytomnie zgrał ją do Fabiana Ruiza. Tym razem o spalonym nie było już mowy, a goście objęli prowadzenie.
Chwilę później Ekitike mógł podwyższyć wynik meczu, ale jego strzał odbił się od zewnętrznej strony słupka. Młody napastnik i tak był na spalonym, zatem w tym przypadku nie musiał rozpamiętywać przesadnie zmarnowanej sytuacji.
W 71. minucie pierwszy celny strzał na bramkę oddali gracze Montpellier, ale na posterunku był Gianluigi Donnarumma. Kolejną akcję cierpliwie rozegrało PSG. Fabian Ruiz idealnym podaniem obsłużył wbiegającego na siódmy metr Messiego, a ten bez problemu skierował futbolówkę do siatki rywali.
Kolejną okazję do zdobycia bramki dla PSG miał Warren Zaire-Emery, ale tym razem lepszy okazał się Lecomte. Przed szansą na zdobycie swojej drugiej bramki stanął także w 86. minucie Messi. Tym razem świetnie obsłużył go Sanches, ale próbę nerwów wytrzymał solidny tego wieczoru Lecomte.
Montpellier, które w tym meczu nie stworzyło zbyt wielu sytuacji, wykorzystało w końcu błąd defensywy rywala. Lekko zdekoncentrowani gracze PSG nie przecięli w porę akcji, którą wyprowadził Arnaud Nordin. Napastnik zdołał oddać strzał z 16 metrów, a piłka wpadła do siatki.
Gdy gospodarze szukali swojej szansy na sensacyjny remis, mecz postanowili zamknąć goście. W doliczonym czasie gry swoją szansę wykorzystał Zaire-Emery. Niespełna 17-letni gracz PSG ustalił wynik spotkania.
Marcin Przesmycki01 Feb 2023 · 22:58