PSG zagra w półfinale Ligi Mistrzów! Francuzi w niesamowitych okolicznościach pokonali Atalantę [WIDEO]

PSG gra dalej w Lidze Mistrzów! Francuska drużyna dziś na Estadio da Luz w dramatycznych okolicznościach pokonała Atalantę 2:1 (0:1) w ćwierćfinale tych prestiżowych rozgrywek.
Starcie w Lizbonie rozpoczęło się od dwóch zmarnowanych okazji. Najpierw prosto w Navasa uderzył Gomez, a po chwili fatalnie spudłował Neymar. Brazylijczyk wyszedł sam na sam z golkiperem Atalanty, ale posłał piłkę wyraźnie obok bramki. Kylian Mbappe tylko złapał się za głowę, gdy zobaczył to zagranie.
W kolejnych minutach to ekipa z Serie A była bliższa objęcia prowadzenia. Navas musiał pokazać najwyższe umiejętności po uderzeniach Hateboera czy Caldary. W 27. minucie wysiłki piłkarzy Atalanty przyniosły efekt. W pole karne wpadł Zapata, który dość przypadkowo odegrał do Pasalicia. Chorwat był niepilnowany i przymierzył prosto w okienko bramki PSG.
Gracze PSG rzucili się do odrabiania strat. Aktywny był Neymar, który starał się napędzać grę swojej drużyny. Brazylijczyk popisywał się indywidualnymi umiejętnościami, ale nie miał wsparcia ze strony kolegów. Niewidoczny był Mauro Icardi.
Neymar mógł wyrównać stan spotkania jeszcze przed przerwą, ale znów fatalnie przestrzelił w polu karnym przeciwnika.
W drugiej połowie Włosi mogli podwyższyć prowadzenie, ale z bliska pomylił się Djimsiti. W 60. minucie na boisku pojawił się Kylian Mbappe. Francuz wziął w obroty Hateboera i od razu ożywił grę PSG. Podopieczni Thomasa Tuchela zaczęli coraz mocniej naciskać na przeciwników.
W 74. minucie Mbappe urwał się na lewym skrzydle, wpadł w pole karne i uderzył, ale Sportiello zdołał odbić ten strzał. Kilka chwil później boisko z powodu kontuzji opuścił Navas, a w jego miejsce pojawił się Rico.
Zawodnicy z Paryża do końca walczyli o remis. Jak się jednak okazało, udało im się zgarnąć całą pulę. Gracze PSG do wyrównania doprowadzili w 90. minucie. Wówczas w zamieszaniu podbramkowym Marquinhos z bliska skierował piłkę do siatki.
To nie był jednak koniec emocji. W doliczonym czasie gry Maxim Choupo-Moting wykorzystał podanie od Mbappe i dobił Atalantę. Tym samym w niesamowitych okolicznościach dał swojej drużynie awans do półfinału. W nim mistrzowie Francji zagrają ze zwycięzcą starcia RB Lipsk - Atletico Madryt.
Daniel Makarewicz12 Aug 2020 · 22:57