Robert Gumny z debiutanckim golem w Bundeslidze! Z bliska trafił do siatki [WIDEO]

Gol Roberta Gumnego w Bundeslidze! Polak wpisał się na listę strzelców w meczu Augsburga z 1. FC Koeln. Drużyna Polaka przegrała jednak 2:3 (0:3).
Piłkarze Augsburga w pierwszej połowie meczu z "Kozłami" spisywali się fatalnie. Rafał Gikiewicz musiał trzy razy wyciągać piłkę z siatki.
Główną rolę odegrał wówczas Ondrej Duda. Były gracz Legii ustrzelił dublet. Jego pierwsze trafienie było niesamowitej urody.
Ten mecz na ławce rezerwowych rozpoczął Robert Gumny. Defensor pojawił się na boisku w 42. minucie przy stanie 0:3.
Polak za otrzymaną szansę odwdzięczył się tuż po przerwie. W 54. minucie dał sygnał do odrabiania strat. Polak znalazł po dośrodkowaniu i z bliska skierował futbolówkę do siatki.
Dla Gumnego był to pierwszy gol w Bundeslidze. Polak na tym poziomie rozgrywkowym ma na koncie 21 spotkań.
Po trafieniu Gumnego gospodarze poderwali się do walki. Drugą bramkę dla gospodarzy zdobył w 62. minucie Vargas. Wydawało się, że remis jest w zasięgu ekipy z Augsburga.
Ostatecznie więcej bramek nie padło. Tym samym trzy punkty powędrowały na konto 1. FC Koeln.
Daniel Makarewicz23 Apr 2021 · 22:01