Lewandowski, Lewandowski, Lewandowski! Pierwszy hat-trick Polaka w barwach FC Barcelony [WIDEO]

pressinphoto / press focus
Robert Lewandowski strzelił pierwsze gole w Lidze Mistrzów w barwach FC Barcelony. Polak zaliczył hat-tricka w spotkaniu z Viktorią Pilzno. Jego drużyna wygrała 5:1.
Barcelona prowadziła już od 13. minucie. Z rzutu rożnego zacentrował Ousmane Dembele, piłkę zgrał Jules Kounde, a do siatki wbił ją Franck Kessie.
Gospodarze przeważali, często zagrażali bramce gości. Wynik podwyższyli w 34. minucie, gdy do siatki trafił Lewandowski. Kapitan reprezentacji Polski dostał piłkę od Sergiego Roberto, ułożył sobie ją do strzału i z linii pola karnego trafił do siatki.
Viktoria na moment złapała kontakt z Barceloną. W 44. minucie gola strzelił były piłkarz Lecha Jan Sykora.
Jeszcze przed przerwą gospodarze znów odskoczyli na dwie bramki. Po wrzutce Ousmane Dembele z bliska do siatki trafił Lewandowski.
W drugiej połowie gra przebiegała spokojniej. Barcelona podwyższyła jednak prowadzenie - znów za sprawą Lewandowskiego. W 67. minucie piłkę przed pole karne zgrał Ferran Torresa, a polski napastnik pięknie przymierzył z dystansu.
W 71. minucie gospodarze strzelili piątego gola. Tym razem w roli głównej wystąpił Torres, który popisał się świetnym wolejem po podaniu Dembele.
W sumie Lewandowski ma na koncie osiem goli w barwach Barcelony. Pięć z nich strzelił w hiszpańskiej ekstraklasie.
W Lidze Mistrzów polski napastnik ma 89 trafień. Dzięki bramce zdobytej z Viktorią w klasyfikacji najlepszych strzelców odskoczył Karimowi Benzemie. Teraz jest samodzielnie trzeci - tylko za Cristiano Ronaldo i Leo Messim.
Marcin Karbowski07 Sep 2022 · 21:38