ROBERT LEWANDOWSKI POBIŁ REKORD MUELLERA! Polak trafił w ostatniej minucie sezonu! [WIDEO]

screen z tv
Robert Lewandowski pobił rekord Gerda Muellera! Polak zapisał się w historii Bundesligi dzięki bramce zdobytej w meczu Bayernu Monachium z Augsburgiem.
Mueller w sezonie 1971/72 strzelił w Bundeslidze aż 40 goli. Długo wydawało się, że to osiągnięcie nie do poprawienia. Lewandowski strzelał jednak gola za golem - blisko pięćdziesięcioletni rekord wyrównał w poprzedniej kolejce, gdy trafił do bramki Freiburga.
Po tamtym meczu w niemieckich mediach pojawiły się apele, by Lewandowski z szacunku do Muellera powstrzymał się od strzelania kolejnego gola. Markus Weinzierl, trener Augsburga, odgrażał się, że jego piłkarze będą bronić osiągnięcia Niemca.
W pierwszej połowie polskiego napastnika zatrzymywał głównie Rafał Gikiewicz, który kilka razy świetnie bronił po strzałach napastnika Bayernu. I tak do prerwy cztery razy musiał wyjmować piłkę z siatki.
Lewandowski zdobył bramkę dopiero w końcówce meczu. Gikiewicz odbił przed siebie piłkę po strzale z dystansu, a Lewandowski był na miejscu. Opanował piłkę i spokojnie umieścił ją w pustej bramce.
To było jego 41 trafienie w tym sezonie! Bayern dzięki niemu wygrał 5:2. Relację z meczu znajdziecie TUTAJ.