Robert Lewandowski postawił sobie pierwszy cel w FC Barcelonie. "Chcę wejść w tę rolę od samego początku"

Robert Lewandowski postawił sobie pierwszy cel w FC Barcelonie. "Chcę wejść w tę rolę od samego początku"
Bagu Blanco / Press Focus
Autor: Marcin Karbowski 05 Sie 2022 | 15:39
Robert Lewandowski postawił sobie ambitny cel na początek przygody z FC Barceloną. Kapitan reprezentacji Polski przyznał, że chce zostać liderem nowej drużyny.
Lewandowski w piątek w końcu został zaprezentowany na Camp Nou. Polak przyciągnął na trybuny tego obiekty wielotysięczny tłum. Kibice na pojawienie się nowego piłkarza zareagowali entuzjastycznie. Szerzej o przebiegu tego wydarzenia piszemy TUTAJ.
Dalsza część tekstu pod wideo
- To było coś niesamowitego. Gdy widziałem tych wszystkich fanów będąc na murawie byłem przeszczęśliwy. Trudno jest znaleźć słowa, by opisać co czułem w tym momencie. To było coś nieprawdopodobnego, tak wiele osób mi kibicowało, to dla mnie wiele znaczy. Chcę im dać jak najwięcej radości swoją grą - przyznał Lewandowski.
Polak jest dziś największą gwiazdą Barcelony. Sam nie ukrywa, że aspiruje też do miana lidera nowej drużyny.
- Jednym z moich wyzwań jest wejście w rolę lidera drużyny. Chcę to pokazać od samego początku. Swoim doświadczeniem chcę pomóc innym zawodnikom, by grali najlepiej, jak potrafią. Chcę pomagać nie tylko drużynie, ale też wielu młodym chłopakom z wielkim talentem, którzy tu są. Nie chodzi mi tylko o doświadczenie sportowe, ale też to pozaboiskowe. Sam wiem, jak ważne jest wsparcie, jakie otrzymałem przed laty w szatni - przyznał Lewandowski.
33-latek pierwszy mecz na Camp Nou w roli piłkarza Barcelony rozegra w niedzielę - rywalem jego drużyny w meczu o Puchar Gampera będzie Pumas UNAM. Inauguracja La Liga już 13 sierpnia. Barcelona podejmie wtedy Rayo Vallecano.
Oglądaj
Oglądaj
  • Nieszablonowi eksperci
  • Największa przestrzeń studyjna
  • Niebawem sporo nowych formatów
Źródło: Sport.pl

Dyskusja 13