Robert Lewandowski wreszcie przełamał się na Camp Nou! Gol Polaka w meczu z Cadizem! [WIDEO]

Robert Lewandowski przez blisko cztery miesiące czekał na bramkę na Camp Nou. W niedzielny wieczór Polak dopiął wreszcie swego. W końcówce pierwszej połowy trafił do siatki, pokonując bramkarza Cadizu.
"Lewy" na początku sezonu seryjnie trafiał do siatki w kolejnych spotkaniach FC Barcelony. Ostatnio wpadł jednak w mały kryzys. Strzelał głównie na wyjazdach, a u siebie nie mógł pokonać bramkarza.
Sporą uwagę na ten fakt zwracały hiszpańskie media. Dziennikarze "Sportu" wieszczyły przełamanie Polaka w niedzielnym spotkaniu z Cadizem. Tak rzeczywiście się stało.
Niewiele brakowało, aby napastnik trafił do siatki już w 43. minucie. Wówczas po świetnej akcji Ferrana Torresa i strzale "Lewego" piłkę z linii bramkowej wybił jeden z obrońców gości. Skuteczna była dobitka Sergiego Roberto.
Jeszcze w pierwszej części spotkania także Lewandowski zdołał się wpisać na listę strzelców. Tuż przed przerwą napastnik znalazł się przed polem karnym i dostał podanie od Roberto.
Polak wszedł w "szesnastkę" i zdecydował się na szybki strzał na bramkę rywali. Uderzenie było na tyle mocne i precyzyjne, że piłka wylądowała w siatce, a FC Barcelona prowadziła do przerwy 2:0.
Dla Lewandowskiego było to piętnaste trafienie w tym sezonie ligowym. Polak jest najlepszym strzelcem rozgrywek La Liga. Za jego plecami znajdują się Karim Benzema oraz Joselu (po 11 trafień).
FC Barcelona ostatecznie wygrała cały mecz 2:0. Więcej na temat spotkania możecie przeczytać TUTAJ.
Maciej Pietrasik19 Feb 2023 · 21:56