Hat-trick Roberta Lewandowskiego w Bundeslidze! Wyrównał jeszcze jeden rekord Gerda Muellera [WIDEO]

Robert Lewandowski znów trafił do siatki w spotkaniu Bundesligi. Polak wpisał się na listę strzelców w 16. oficjalnym meczu z rzędu. Tym samym wyrównał kolejny legendarny rekord Gerda Muellera. Z Herthą Berlin ustrzelił hat-tricka.
33-latek od początku rozgrywek 2021/2022 pokazuje, że nadal znajduje się w znakomitej formie. W poprzednich trzech meczach czterokrotnie trafiał do siatki.
Nie pojawił się na murawie w środowym spotkaniu Pucharu Niemiec, ale w sobotę stanął przed szansą na wyrównanie kolejnego legendarnego rekordu Gerda Muellera. Niemiec swego czasu strzelał gole w 16 kolejnych oficjalnych meczach.
Dziś Lewandowski powtórzył jego wyczyn. Wynik w starciu z berlińczykami otworzył jednak kto inny, bo Thomas Mueller - miało to miejsce już w szóstej minucie.
Niespełna pół godziny później polski snajper trafił na 2:0. Znalazł się w bardzo dobrej sytuacji po dośrodkowaniu z prawej strony boiska. Po jego strzale głową piłka trafiła w poprzeczkę.
Lewandowski stanął jednak przed szansą na dobitkę i za drugim razem już się nie pomylił. Z bliska nie dał żadnych szans Schwolowowi, lecz radość przerwał mu arbiter.
Początkowo sędziowie dopatrzyli się bowiem spalonego. Powtórki pokazały, że o przekroczeniu przepisów nie było mowy i bramka została ostatecznie uznana.
W drugiej połowie rezultat podwyższył Jamal Musiala, a w 70. minucie po raz drugi do siatki trafił Robert Lewandowski. Tym razem Polak miał wyjątkowo łatwe zadanie.
Leroy Sane znalazł się bowiem w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale nie kończył tej akcji sam. Wyłożył piłkę "Lewemu", któremu pozostało umieszczenie jej w pustej bramce. Był to 300. gol Polaka dla klubu z Monachium.
To wcale nie był koniec strzeleckich popisów Polaka. W 84. minucie skompletował on hat-tricka po świetnym rozegraniu rzutu rożnego. Ostatecznie Bayern wygrał 5:0. Pełną relację przeczytacie TUTAJ.