Dublet Roberta Lewandowskiego! Piękny gol reprezentanta Polski dla FC Barcelony [WIDEO]

Dublet Roberta Lewandowskiego! Piękny gol reprezentanta Polski [WIDEO]
Screen Twitter
Robert Lewandowski zdobył bramkę w spotkaniu FC Barcelona - Deportivo Alaves. Reprezentant Polski w sześciu poprzednich występach nie mógł pochwalić się takim osiągnięciem.
Niedzielne spotkanie było niezwykle trudne dla FC Barcelony. Zespół Xaviego przegrywał już po... 17. sekundach. Trafienie dla Deportivo Alaves zobaczycie TUTAJ.
Przed zmianą stron gospodarze mogli jeszcze podwyższyć prowadzenie, ale tak się ostatecznie nie stało, gdyż Samu Omorodion huknął w poprzeczkę. Niemniej "Blaugrana" przegrywała do przerwy 0:1 i niewiele zwiastowało rychłą poprawę.
Niemniej jednak w drugiej połowie gospodarze wyglądali już znacznie lepiej. Potwierdziło się to w 53. minucie, gdy do siatki wreszcie trafił Robert Lewandowski. We wcześniejszej fazie spotkania Polak był krytykowany za swoją postawę.
Tym razem jednak kapitan biało-czerwonych zachował się wzorowo. Joules Kounde posłał mocne dośrodkowanie w pole karne, a "Lewy" idealnie uderzył głową i doprowadził do wyrównania.
Dla 35-latka jest to dopiero szóste trafienie w tych rozgrywkach La Liga. Ostatni raz wpisał się na listę strzelców we wrześniowym spotkaniu z Celtą Vigo.
AKTUALIZACJA 17:53
W 77. minucie FC Barcelona wywalczyła rzut karny, gdyż faulowany był Ferran Torres. Do piłki podszedł Robert Lewandowski, który uratował swój zespół i dał mu wyczekiwane prowadzenie.
Hubert Kowalczyk12 Nov 2023 · 17:34