Robert Lewandowski znów trafił do siatki! Polak przełamał niemoc Bayernu w meczu z Koeln [WIDEO]

Screen z Twittera
Robert Lewandowski śrubuje serię meczów ze zdobytym golem dla Bayernu Monachium. Reprezentant Polski trafił do siatki w spotkaniu z FC Koeln. Otworzył wynik w 50. minucie.
Spotkanie w stolicy Bawarii przez długi czas nie układało się po myśli gospodarzy. W pierwszej połowie "Die Roten" bili głową w mur i nie potrafili znaleźć drogi do siatki.
W efekcie do przerwy utrzymał się wynik bezbramkowy. Robert Lewandowski pojawił się na boisku od pierwszej minuty, ale nie miał zbyt wielu klarownych sytuacji.
Po przerwie podopieczni Juliana Nagelsmanna ruszyli do ataku. Szkoleniowiec dokonał dwóch zmian, wprowadzając na boisko między innymi Jamala Musialę.
To właśnie młody zawodnik mistrzów Niemiec w dużej mierze wypracował gola. W 50. minucie zabawił się z rywalami na lewej stronie boiska.
Wpadł w pole karne, z łatwością mijając przeciwników i wyłożył piłkę Robertowi Lewandowskiemu. Polakowi pozostało już tylko dopełnienie formalności.
33-latek z bliska wpakował piłkę do siatki, nie dając żadnych szans bramkarzowi. Prowadzenie Bayernu w 59. minucie podwyższył Serge Gnabry, ale błyskawicznie odpowiedzieli Modeste oraz Uth. W 71. minucie znakomicie uderzył jednak Gnabry, kompletując dublet.
Wynik 3:2 utrzymał się do końca spotkania. Pełną relację z meczu Bayernu możecie przeczytać TUTAJ.
Maciej Pietrasik22 Aug 2021 · 18:47