Rywal sfaulował Roberta Lewandowskiego i wyleciał z boiska! Arbiter nie miał wątpliwości [WIDEO]

Elche fatalnie rozpoczęło spotkanie z Barceloną. Gonzalo Verdu dostał czerwoną kartkę po faulu na Robercie Lewandowskim.
W pierwszych minutach gra na Camp Nou toczyła się w spokojnym tempie. "Barca" utrzymywała się przy piłce, ale nie kreowała groźnych sytuacji.
W 14. minucie podopieczni Xaviego wreszcie przyspieszyli. Frenkie de Jong posłał prostopadłe podanie do Roberta Lewandowskiego.
Kapitan reprezentacji Polski mógł wyjść na wolne pole i stanąć oko w oko z Edgarem Badią. 34-latek został jednak nieprzepisowo powstrzymany.
Gonzalo Verdu złapał w pół Roberta Lewandowskiego. Arbiter nie wahał się ani chwili i od razu pokazał zawodnikowi Elche bezpośrednią czerwoną kartkę.
Faul Verdu nie był brutalny, jednak obrońca odebrał Lewandowskiemu szansę na zdobycie gola. Żaden z piłkarzy Elche już nie zdołałby doskoczyć do Polaka.
Barcelona ostatecznie wygrała z Elche 3:0. Robert Lewandowski strzelił dwa gole w tym spotkaniu.
Adam Kłos17 Sep 2022 · 16:37
Źródło: Twitter