Senegal wysłał Ekwador do domu! Kalidou Koulibaly strzelił gola na wagę awansu do 1/8 finału [WIDEO]

Wang Dongzhen / press focus
Reprezentacja Senegalu zagra w 1/8 finału mistrzostw świata. W decydującym o awansie meczu pokonała Ekwador 2:1.
Senegal do awansu do 1/8 finału potrzebował zwycięstwa. Było to widać w jego nastawieniu do gry. Piłkarze z Afryki od początku byli aktywni, atakowali, szukali okazji do zdobycia bramki. Już na początku świetną okazję zmarnował Gueye, który posłał piłkę obok bramki. Po chwili sam na sam z bramkarzem Ekwadoru znalazł się Dia, ale kopnął obok słupka.
Ekwadorczycy byli pasywni, rzadko pokazywali coś interesującego w ofensywie. Momentami można było wręcz odnieść wrażenie, że chcą przeczekać.
Za taką postawę zostali ukarani w 42. minucie. W pole karne przedarł się Sarr i został staranowany przez Hincapiego. Decyzja sędziego była błyskawiczna - rzut karny. Na gola zamienił go sam poszkodowany.
Ekwador atakował od początku drugiej połowy, ale długo z jego akcji nie wynikało nic konkretnego. Ratunkiem okazał się stały fragment. W 68. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i zgraniu od Torresa piłkę do siatki wepchnął Caicedo.
Odpowiedź Senegalu przyszła natychmiast. W 70. minucie po rzucie wolnym piłka trafiła do Koulibaly'ego, który przytomnym strzałem wbił ją do bramki. Był to jego pierwszy gol w kadrze!
Senegal po strzeleniu drugiego gola grał bardzo mądrze. Oddalał niebezpieczeństwo od swojego pola karnego, nie pozwalał Ekwadorowi złapać rytmu, długo utrzymywał się przy piłce. Taka strategia okazała się skuteczna - Ekwadorczycy nie zdołali wyrównać.
Senegal zajął drugie miejsce w grupie. Wygrała ją Holandia, która w ostatniej kolejce pokonała Katar. O tym meczu piszemy TUTAJ. Końcowy układ tabeli grupy A sprawdzicie TUTAJ.
Marcin Karbowski29 Nov 2022 · 17:58