Sergio Ramos oszczędzony przez sędziego? Katastrofalne decyzje arbitra w meczu Realu Madryt [WIDEO]

Twitter
CA Osasuna przegrała na własnym boisku z Realem Madryt 1:4 (1:2). Po ostatnim gwizdku najwięcej mówi się o poziomie sędziowania w tym spotkaniu.
Hiszpańskie media nie mają wątpliwości. Negatywnym bohaterem starcia w Pampelunie był sędzia Jesus Gil Manzano. Arbiter podjął kilka kontrowersyjnych decyzji i wyraźnie wpłynął na przebieg rywalizacji.
W 21. minucie Sergio Ramos ostro zaatakował Rubena Garcię. Defensor wyprostowaną nogą trafił w kostkę przeciwnika, ale nie został ukarany za to zagranie nawet żółtą kartą. System VAR również nie zareagował, choć wielu ekspertów było przekonanych, że 33-latek powinien wylecieć z boiska.
Hiszpański arbiter nie popisał się również w sytuacji, gdy Nacho Vidal w podobny sposób wjechał w nogi Fede Valverde. Tym razem Jesus Gil Manzano sięgnął jednak po żółtą kartkę.
Wiele kontrowersji wzbudziła też sytuacja z 51. minuty. Wówczas po kontakcie z rywalem w polu karnym padł Luka Modrić. Sędzia pozostał jednak niewzruszony.
Real Madryt dzięki wygranej w Pampelunie umocnił się na pozycji lidera Primera Division. "Królewscy" wyprzedzają o 6 punktów FC Barcelonę, która rozegrała jeden mecz mniej.
Daniel Makarewicz09 Feb 2020 · 18:43
Źródło: Twitter/własne