Serie A. Klasyfikacja strzelców ligi włoskiej. Arkadiusz Milik goni Krzysztofa Piątka i Cristiano Ronaldo

Anton_Ivanov/Shutterstock
Arkadiusz Milik zdobył dwie bramki w meczu z Parmą. Polski napastnik zmniejszył dystans do liderujących Cristiano Ronaldo oraz Krzysztofa Piątka.
Arkadiusz Milik najpierw strzelił gola z rzutu wolnego w 36 minucie, a potem w drugiej połowie dołożył trafienie z dystansu. SSC Napoli ostatecznie pokonało Parmę 4:0, a jedną z bramek zdobył jeszcze Piotr Zieliński.
Dla Milika były to trafienia numer 13 i 14 w tym sezonie Serie A. Reprezentant Polski jest obecnie piątym najlepszym strzelcem ligi.
W klasyfikacji króla strzelców Serie A prowadzi Cristiano Ronaldo, który ma 19 goli. Tuż za nim z 18 trafieniami plasuje się Krzysztof Piątek. Trzecie miejsce zajmuje Fabio Quagliarella (17 bramek), a czwarty jest Duvan Zapata (16 trafień).