Siedem goli w szalonym meczu w Lidze Mistrzów! Piłkarze RB Lipsk uciekli spod topora [WIDEO]

Piłkarze RB Lipsk wygrali na wyjeździe z Basaksehirem Stambuł w spotkaniu 5. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Z kolei w meczu Krasnodaru z Rennes górą byli gospodarze.
GRUPA H
Drużyna RB Lipsk zdobyła trzy punkty w dramatycznym starciu z Basaksehirem. Podopieczni Juliana Nagelsmanna byli faworytem tego starcia, ale do końca musieli walczyć o swoje na boisku w Stambule.
Początek spotkania ułożył się po ich myśli. W 26. minucie wynik otworzył Poulsen. Doszło do tego w dość kuriozalnych okolicznościach. Piłka odbiła się od Duńczyka po uderzeniu Sabitzera i ugrzęzła w siatce.
Drugi cios przyjezdni zadali jeszcze przed przerwą. W 43. minucie na listę strzelców wpisał się Mukiele. Uderzył z pierwszej piłki i futbolówka tuż przy słupku wpadła do bramki.
Basaksehir zerwał się do walki. Nadzieję gospodarzom dał gol w doliczonym czasie gry pierwszej połowy. Kahveci przymierzył nie do obrony po sprytnie rozegranym rzucie wolnym.
Po przerwie gospodarze starali się wyrównać stan spotkania. Do siatki trafił nawet Visca, ale sędzia pokazał pozycję spaloną. Zaś chwilę później goście zdobyli trzeciego gola. Olmo wpadł w pole karne, minął obrońcę i pokonał bramkarza.
Wydawało się, że losy meczu są rozstrzygnięte. Nic bardziej mylnego. Gospodarze nie złożyli broni i w heroiczny sposób zdołali doprowadzić do remisu. Bohaterem był Kahveci. Turek trafił do siatki w 72. i 85. minucie. Tym samym skompletował hat-tricka.
Spotkanie ostatecznie zakończyło się wygraną przyjezdnych. W doliczonym czasie gry na listę strzelców wpisał Sorloth i utonął w ramionach kolegów z zespołu.
Dzięki zwycięstwu piłkarze RB Lipsk mają na swoim koncie 9 punktów. Czy awansują do fazy pucharowej? O tym przesądzi ich kolejny mecz. W przyszłym tygodniu zmierzą się z Manchesterem United.
GRUPA E
Spotkanie Krasnodaru z Rennes nie dostarczyło wielkich emocji. W pierwszej połowie żadna z drużyn nie zdołała zdobyć bramki. Z dziennikarskiego obowiązku należy odnotować jedynie dwie sytuacje z udziałem Berga. Napastnik nie był jedna w stanie skierować piłki do siatki.
Po przerwie obraz gry się nie zmienił. Zarysowała się co prawda przewaga gości, ale to gospodarze wyszli na prowadzenie. Doszło do tego w 71. minucie. Wówczas wspomniany Berg wygrał pojedynek biegowy z obrońcą i posłał piłkę obok bezradnego golkipera.
Krasnodar wygrał 1:0 i na swoim koncie ma cztery punkty. Dzięki temu zajmuje trzecie miejsce w grupie. Tabelę zamyka Rennes. Dorobek francuskiej drużyny to jedno "oczko".
Daniel Makarewicz02 Dec 2020 · 20:49