Efektowny gol napastnika FC Bayernu! Mistrzowie Niemiec wymęczyli zwycięstwo z Wolfsburgiem [WIDEO]

Efektowny gol napastnika Bayernu! Mistrzowie Niemiec wymęczyli zwycięstwo z Wolfsburgiem [WIDEO]
Philippe Ruiz / Press Focus
Fenomenalną akcją w meczu z Wolfsburgiem popisał się Jamal Musiala. Nastoletni gwiazdor Bayernu wyprowadził zespół z Monachium na prowadzenie, a spotkanie zakończyło się zwycięstwem "Die Roten" 3:2.
Pod nieobecność kontuzjowanego Roberta Lewandowskiego Musiala ma oczywiście więcej szans na grę. W spotkaniu z "Wilkami" Hansi Flick desygnował do gry w linii ataku Erika Choupo-Motinga, Thomasa Muellera, Leroya Sane oraz właśnie Jamala Musialę.
W 15. minucie Niemiec z angielskimi korzeniami popisał się świetną akcją indywidualną. 18-latek utrzymał piłkę w polu karnym, mimo nacisku ze strony kilku rywali, po czym pewnym strzałem pokonał Keena Casteelsa.
Jamal Musiala po raz piąty w karierze wpisał się na listę strzelców w Bundeslidze.
W 24. minucie prowadzenie podwyższył Choupo-Moting. Błąd przy bramce środkowego napastnika popełnił Casteels, który źle ocenił tor lotu piłki i niepotrzebnie wyszedł do centry z lewj strony boiska.
Kolejne bramki Bayernu wydawały się kwestią czasu. Dwie świetne sytuacje zmarnował jednak Leroy Sane. Nieoczekiwanie to Wolfsburg zdobył bramkę kontaktową.
Na listę strzelców wpisał się Wout Weghorst, który technicznym strzałem pokonał Manuela Neuera. TUTAJ przeczytasz interesującą historię napastnika Wolfsburga.
Chwilę po golu Weghorsta znów do siatki trafił Jamal Musiala. Tym razem młody napastnik uderzył głową po precyzyjnej centrze Thomasa Muellera.
Tuż po przerwie Wolfsburg znów zmniejszył straty. Obrońcy Bayernu zbyt pasywnie zabrali się do krycie Maximiliana Philippa, a ten ze spokojem pokonał Manuela Neuera po uderzeniu z pola karnego.
W 78. minucie na murawie pojawił się Bartosz Białek. Polski napastnik nie doszedł jednak do żadnej bramkowej okazji. Wolfsburg mimo kilku prób, nie zdołał urwać punktów mistrzom Niemiec, którzy wygrali 3:2.
Bayern powiększył przewagę nad drugim w tabeli RB Lipsk do siedmiu punktów. Wolfsburg zajmuje trzecie miejsce w Bundeslidze.
Adam Kłos17 Apr 2021 · 15:53