Koniec epoki w biegach narciarskich. Bjoergen mówi: koniec

Iurii Osadchi / shutterstock.com
Marit Bjoergen postanowiła zakończyć karierę. - Nie mam już motywacji, by dawać z siebie wszystko - tłumaczy Norweżka.
Bjoergen weźmie udział w jeszcze jednym biegu - w sobotę wystartuje w biegu na 30 km podczas mistrzostw kraju.
38-latka jest najbardziej utytułowanym sportowcem w historii zimowych igrzysk olimpijskich. Łącznie zdobyła na nich piętnaście medali. Osiem razy stanęła na najwyższym stopniu olimpijskiego podium. Po raz ostatni - po biegu na 30 km podczas igrzysk w Pjongczang.
Norweżka ma też na koncie 26 medali mistrzostw świata oraz 114 zwycięstw w Pucharze Świata. Cztery razy wygrała jego klasyfikację generalną.
Bjoergen jest kolejnym wielkim norweskim sportowcem, który zrezygnował z dalszych startów. Kilka dni temu karierę zakończył biathlonista Ole Einar Bjoerndalen.