Maciej Kot mistrzem Polski w skokach narciarskich

Marcin Kadziolka / shutterstock.com
Maciej Kot został mistrzem Polski w skokach narciarskich. Drugie miejsce zajął Stefan Hula, a trzecie Kamil Stoch. Zawody rozegrano na skoczni w Wiśle.
Po pierwszej serii liderem był Stefan Hula ze skokiem na 134 metry. Na drugiej pozycji plasował się obrońca tytułu mistrzowskiego, Kamil Stoch, który uzyskał 132,5 metra. Na trzeciej lokacie natomiast znalazł się Maciej Kot, który wylądował na 131 metrze. Tuż za nimi pierwszą serię kończyli Dawid Kubacki (133 m) oraz Piotr Żyła (130 m).
W drugiej serii najdalej skoczył Maciej Kot. 132 metry dały mu dosyć niespodziewane mistrzostwo Polski. Skok na 129 metrów Stefanowi Huli zapewnił srebrny medal. Na najniższym stopniu podium stanął Kamil Stoch - 131,5 metra.