Szef ds. bezpieczeństwa MŚ 2022 zabrał głos w sprawie kibiców LGBT. "Nie zmienimy swojej religii na 28 dni"

Szef ds. bezpieczeństwa MŚ 2022 zabrał głos w sprawie kibiców LGBT. "Nie zmienimy swojej religii na 28 dni"
shutterstock.com
Abdullah Al Nasari, szef do spraw bezpieczeństwa podczas Mistrzostw Świata 2022, zabrał głos w sprawie kibiców LGBTQ+, którzy przyjadą do Kataru. Działacz przedstawił jasne stanowisko w sprawie ewentualnych demonstracji czy popierania wspomnianych środowisk.
Na najbliższy mundial, który zacznie się za siedem miesięcy, przybędą rzesze kibiców z całego świata. W tej licznej grupie znajdują się także osoby homoseksualne, które obawiały się o swoje bezpieczeństwo w muzułmańskim kraju.
Dalsza część tekstu pod wideo
Nastroje starał się uspokoić Abdullah Al Nasari, dyrektor Departamentu Współpracy Międzynarodowej i przewodniczący Narodowego Komitetu Antyterrorystycznego w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych Kataru.
- Wszyscy zobaczą, że każdy jest mile widziany w Katarze, nawet jeśli mówimy o ludziach LGBTQ+. Jesteśmy po to, aby gwarantować bezpieczeństwo podczas turnieju. Nieraz musimy zawczasu reagować, aby sytuacja nie wymknęła się spod kontroli - stwierdził działacz, cytowany przez "AP".
- Jednak nie zmienimy naszej religii na 28 dni mistrzostw świata. Jeśli nasze służby porządkowe nie odbiorą tęczowych flag, to może zrobić to ktoś inny. Nie mogę zagwarantować zachowania całej widowni - zastrzegł generał.
- Proszę, nie wznoście swoich flag na stadionach. Jeśli chcesz zademonstrować swój pogląd odnośnie LGBTQ+, zademonstruj go w społeczeństwie, w którym zostanie to zaakceptowane. Przyjdźcie na stadiony i oglądajcie mecze, a nie demonstrować kwestie polityczne. Nie obrażajcie całego społeczeństwa z tego powodu - zaapelował.
Taka wypowiedź nie spodobała się Chrisowi Paourosowi, członkowi rady doradczej Angielskiego Związku Piłki Nożnej i antydyskryminacyjnej organizacji Kick It Out.
- Brakuje szczegółów, jeśli chodzi o sposób, w jaki zostanie zapewnione bezpieczeństwo. Panuje niespójność, mamy jedynie do czynienia ze słowami, że wszyscy są mile widziani. Konkretów brakuje, jest to co najmniej niepokojące - stwierdził działacz, cytowany przez "PAP".
Brak poszanowania dla osób ze środowiska LGBTQ+ nie jest jedynym problemem, który naświetla opinia społeczna. Coraz więcej mówi się o seksualnym wykorzystywaniu kobiet oraz tragicznych warunkach "zwykłych" osób, które pracują przy organizacji mundialu. Więcej na ten temat przeczytacie TUTAJ oraz TUTAJ.
Redakcja meczyki.pl
Hubert Kowalczyk13 Apr 2022 · 15:45
Źródło: AP/PAP

Przeczytaj również