Polacy poznali rywali w finale United Cup. Niezwykły dreszczowiec skończył się w środku nocy [WIDEO]

Screen z X
Reprezentacja Niemiec będzie rywalem polskiej kadry w finale tenisowego United Cup. Nasi zachodni sąsiedzi po niezwykłym dreszczowcu pokonali gospodarzy turnieju, Australijczyków.
Biało-czerwoni przez turniej na Antypodach idą na razie jak burza. Minionej nocy pokonali 3-0 reprezentację Francji i awansowali do finału. Więcej na ten temat możecie przeczytać TUTAJ.
Na wyłonienie finałowego rywala biało-czerwoni musieli sporo poczekać. Rywalizację Australii z Niemcami rozpoczął mecz Ajli Tomljanovic z Angelique Kerber.
Gospodarze mają czego żałować. Ich tenisistka w starciu z Kerber miała dwie piłki meczowe w tie-breaku trzeciego seta. Ostatecznie musiała jednak uznać wyższość rywalki.
Angelique Kerber podczas US Open 2021
Andrew Schwartz / pressfocus
Nadzieje na korzystny wynik Australijczykom przywrócił Alex De Minaur. Choć przegrał pierwszego seta w starciu z Alexandrem Zverevem, to wygrał cały mecz 2:1.
Zverev po krótkim odpoczynku wrócił na kort, aby razem z Laurą Siegemund zagrać w mikście. To właśnie rywalizacja par mieszanych zdecydowała o awansie do finału. Po drugiej stronie siatki stanęli Storm Hunter i Matthew Ebden.
Rywalizacja rozstrzygnęła się dopiero w super tie-breaku. W nim obie pary miały piłki meczowe, ale ostatecznie górą byli Niemcy. Rywalizacja skończyła się po drugiej w nocy czasu lokalnego.
Finał United Cup zaplanowano na niedzielę rano czasu polskiego. Rywalizacja rozpocznie się godzinie 7:30.