Walukiewicz nie zatrzymał Napoli. "Azzurri" wciąż z kompletem zwycięstw, dobry mecz Zielińskiego [WIDEO]

Piłkarze Napoli w tym sezonie Serie A jak dotąd nie mają sobie równych. W niedzielny wieczór odnieśli szóste zwycięstwo w rozgrywkach, pokonując u siebie 2:0 Cagliari. Asystę zaliczył Piotr Zieliński, a w barwach gości zagrał Sebastian Walukiewicz.
Pod wodzą Luciano Spallettiego "Azzurri" złapali znakomity rytm. W niedzielny wieczór dodatkowo to potwierdzili, bez większych problemów radząc sobie na własnym boisku z Cagliari.
Od pierwszej minuty w Neapolu wystąpili Piotr Zieliński oraz Sebastian Walukiewicz. W zdecydowanie lepszym humorze był ten pierwszy, który w pierwszej połowie zaliczył asystę przy trafieniu Victora Osimhena.
Po golu gospodarze nadal byli stroną dominującą, ale brakowało im skuteczności. Zza pola karnego niecelnie uderzał Fabian Ruiz, dośrodkowania Politano nie wykorzystał z kolei Osimhen. Gdy trzeba było, na wysokości zadania stawał również Cragno.
Rezultat Napoli podwyższyło dopiero w drugiej połowie. W 56. minucie Diego Godin faulował Osimhena w polu karnym. "Jedenastkę" na gola bez problemu zamienił za to Lorenzo Insigne, rozgrywający 400. oficjalny mecz dla Napoli.
Walukiewicz po przerwie zarobił za to żółtą kartkę za faul na Zielińskim. Drugi z Polaków miał za to szansę na gola. W 64. minucie w dobrej sytuacji posłał jednak piłkę obok słupka.
Ostatecznie do końca spotkania wynik się już nie zmienił, choć Napoli miało jeszcze okazję na podwyższenie prowadzenia. Najbliżej gola był Anguissa, który pomylił się bardzo nieznacznie.
Z 18 punktami na koncie neapolitańczycy znów są liderami Serie A. Mają dwa "oczka" przewagi nad Milanem, który także pozostaje niepokonany. Cagliari jest natomiast przedostatnie.