Wielkie emocje i remis w derbach Madrytu! Gole Suareza oraz Benzemy, cudowne interwencje bramkarzy [WIDEO]

Screen z TV
Atletico Madryt zremisowało z Realem Madryt 1:1 w hicie 26. kolejki La Liga. W pierwszej połowie prowadzenie gospodarzom dał Luis Suarez, w końcówce wyrównał Karim Benzema.
"Rojiblancos" przed derbami mieli pięć punktów przewagi nad lokalnym rywalem i o jeden rozegrany mecz mniej. Podopieczni Zinedine'a Zidane'a musieli więc wygrać, aby wciąż naprawdę liczyć się w walce o mistrzostwo kraju.
"Los Blancos" przez większość spotkania byli jednak bezradni. Pierwsza większa okazja przyniosła gola Atletico. Marcos Llorente zagrał z lewej strony do Luisa Suareza, a Urugwajczyk nie zmarnował sytuacji sam na sam z bramkarzem.
Real odpowiedział dopiero kwadrans później. Na uderzenie z pierwszej piłki zdecydował się wówczas Casemiro, a piłkę z problemami odbił Jan Oblak. Wynik 1:0 utrzymał się do przerwy.
W końcówce pierwszej połowy mieliśmy keszcze sporą kontrowersję. Ręką w polu karnym zagrał Mario Hermoso. Sędzia po analizie VAR nie podyktował jednak "jedenastki".
W drugiej części spotkania Atletico miało kilka szans na podwyższenie wyniku. W 53. minucie w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Yannick Carrasco. W pojedynku z rodakiem lepszy był Thibaut Coutois.
Po chwili golkiper zatrzymał także Suareza, a w dobrej sytuacji skiksował Angel Correa. Niewykorzystane sytuacje w końcówce zemściły się na gospodarzach.
Trzy znakomite okazje miał Karim Benzema. Za pierwszym razem Francuz nie trafił w bramkę, później w cudowny sposób zatrzymywał go Jan Oblak.
Ostatecznie "Królewscy" dopięli swego i doprowadzili do remisu. Benzema i Casemiro rozegrali świetną dwójkową akcję. W efekcie snajperowi pozostało tylko umieszczenie piłki w pustej bramce.
Wynik 1:1 zapewne nie satysfakcjonuje do końca obu zespołów, a najbardziej cieszy się z niego FC Barcelona. Walka o mistrzostwo Hiszpanii znów zapowiada się jednak pasjonująco.
Maciej Pietrasik07 Mar 2021 · 18:10