Wielkie emocje w Lidze Mistrzów! Szczęsny obronił karnego, gol Lewandowskiego, efektowny Real, sensacja w Manchesterze i "czerwony" Ronaldo! [VIDEO]

mr3002 / Shutterstock.com
Za nami pełne emocji środowe spotkania Ligi Mistrzów. Po tym wieczorze kibice w Polsce najwięcej będą mówić o bramce Roberta Lewandowskiego w Lizbonie i czerwonej kartce dla Cristiano Ronaldo w Walencji.
Pełną relację ze wszystkich dzisiejszych meczów Ligi Mistrzów możecie przeczytać TUTAJ.
***
Bayern Monachium wygrał na wyjeździe z Benfiką Lizbona. Pierwszą z bramek dla gości zdobył Robert Lewandowski. Polak wpisał się na listę strzelców w 10. minucie. Napastnik sprytnym zwodem oszukał obronę rywali i uderzył po długim rogu, nie dając szans bramkarzowi.
Po przerwie dla Bayernu trafił jeszcze Renato Sanches, który niespodziewanie znalazł się w pierwszym składzie na to spotkanie.
***
Po meczu Valencii z Juventusem Turyn na ustach całego piłkarskiego świata znalazł się Cristiano Ronaldo. Portugalczyk nie zdobył bramki, za to zapisał się w protokole meczowym z innego powodu - w 29. minucie zobaczył czerwoną kartkę. Sytuacja wzbudziła mnóstwo kontrowersji, o czym szerzej piszemy TUTAJ.
"Stara Dama" - mimo gry w osłabieniu - była drużyną lepszą i pokonała ekipę z Walencji. Bramki dla mistrzów Włoch zdobył Pjanić, dwukrotnie wykorzystując rzuty karne. Z kolei w szeregach gospodarzy jedenastki nie wykorzystał Dani Parejo. W tej sytuacji swoje umiejętności pokazał Wojciech Szczęsny, który wybronił uderzenie Hiszpana.
***
Jest życie w Madrycie bez Cristiano Ronaldo. Real Madryt w hitowym starciu pewnie pokonał AS Romę. Obie ekipy stworzyły ciekawe widowisko z mnóstwem groźnych sytuacji. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 3:0 dla "Królewskich". Wynik spotkania otworzył w 45. minucie Isco, który kapitalnie przymierzył z rzutu wolnego.
Po przerwie ze znakomitej strony pokazał się Gareth Bale, który pokazał swoje największe atuty - szybkość i precyzję uderzenia.
Wynik spotkania ustalił w doliczonym czasie gry Mariano. Napastnik popisał się pięknym strzałem sprzed linii pola karnego.
***
Sensacja w Manchesterze! Olympique Lyon okazał się lepszy w starciu z "The Citizens". Goście w pierwszej połowie wyszli na dwubramkowe prowadzenie za sprawą trafień Corneta i Fekira. Przy pierwszym golu katastrofalnie zachowała się defensywa gospodarzy.
Po przerwie podrażnieni gospodarze ruszyli do odrabiania strat. Kontaktową bramkę w 67. minucie zdobył Bernardo Silva, jednak to było wszystko, na co było stać gospodarzy w starciu z ekipą z Lyonu.