Wielkie kontrowersje w meczu Realu Madryt z Liverpoolem. Sędzia Felix Brych w roli głównej [WIDEO]

W pierwszej połowie meczu Realu Madryt z Liverpoolem doszło do kontrowersyjnych sytuacji. Zdaniem części ekspertów sędzia Felix Brych popełnił dwa poważne błędy.
"Królewscy" dziś wygrali z "The Reds" w pierwszym meczu w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Spotkanie rozpoczęło się po myśli podopiecznych Zinedine'a Zidane'a. W 27. minucie Vinicius z zimną krwią skierował piłkę do siatki.
Kilka chwil później wydawało się, że piłkarze Realu Madryt otrzymają rzut karny. Benzema po kontakcie z Kabakiem padł w "szesnastce" rywali. Sędzia Felix Brych nie użył jednak gwizdka, system VAR również nie zareagował.
- Karny na Benzemie oczywisty. Wolałbym dzisiaj z gwizdkiem jakiegoś zwykłego magistra - skomentował Leszek Orłowski z tygodnika "Piłką Nożna".
Nieco później sędziowie nie popisali się po drugiej strony boisku. Vazquez wyraźnie wytrącił z równowagi wychodzącego na czystą pozycję Mane. Senegalczyk domagał się odgwizdania faulu i ukarania rywala.
Co na to Brych? Nakazał grać dalej. Nie brakuje głosów, że w tej sytuacji mógł sięgnąć po czerwoną kartkę dla gracza "Los Blancos". Co więcej - po chwili Real Madryt zdobył drugiego gola.
Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 3:1. Więcej o przebiegu spotkanie przeczytasz TUTAJ.
Daniel Makarewicz06 Apr 2021 · 21:53
Źródło: twitter/własne