Wielkie zamieszanie w Lyonie! Piłkarze Olympique'u Marsylia odmówili powrotu na boisko

Spotkanie Olympique'u Lyon z Olympique'em Marsylia zostało przerwane po tym, jak jeden z kibiców rzucił butelką w głowę Dimitriego Payeta. Po ponad 90 minutach miało zostać wznowione, ale goście odmówili powrotu na boisko.
Ostatni mecz 14. kolejki Ligue 1 został przerwany po zaledwie czterech minutach. Gdy Dimitri Payet chciał wykonać rzut rożny, w jego stronę poleciała butelka. Na jego nieszczęście, trafiła piłkarza w głowę.
Arbiter natychmiast zdecydował się na przerwanie spotkania i zaprosił piłkarzy obu drużyn do szatni. Przez długi czas nie było żadnej decyzji na temat tego, czy mecz zostanie wznowiony.
Media informowały o tym, że początkowo nie chciał przystać na to sędzia główny. Nie był to bowiem pierwszy tego typu incydent na francuskich boiskach w ostatnim czasie.
Później zdecydowano się jednak na dogranie spotkania. Poinformowano, że zostanie ono wznowione o 22:24 miejscowego czasu. Piłkarze Olympique'u Lyon wyszli na rozgrzewkę.
Marsylczycy odmówili opuszczenia szatni i wyjścia z tunelu. Informowano, że Payet nie jest w stanie grać w tym spotkaniu, podobnie jak jego koledzy z drużyny.
Decyzję o wznowieniu rywalizacji zdecydowanie potępiły też władze ligi francuskiej. Ostatecznie mecz nie odbędzie się więc w niedzielny wieczór i wszystko wskazuje na to, że Lyon zostanie ukarany walkowerem.
Maciej Pietrasik21 Nov 2021 · 22:47
Źródło: RMC Sport