Wisła Kraków w grupie spadkowej! Legia odrobiła stratę punktową do lidera! Cracovia rozbiła Lechię! [WIDEO]

Autorstwa Marcin Kadziolka/Shuttersotck
W Ekstraklasie już wszystko jasne! Znamy podział na grupę mistrzowską oraz grupę spadkową.
TUTAJ przeczytacie relację ze wszystkich spotkań 30. kolejki Ekstraklasy.
Bardzo źle ułożyło się spotkanie dla ekipy gości. Już po niespełna dwóch kwadransach przegrywali 0:2. Podopieczni Macieja Stolarczyka grali bardzo słabo.
Kilka minut po przerwie kontaktowego gola zdobył Jakub Błaszczykowski. To jednak wszystko, na co stać było ekipę gości, która później straciła jeszcze jedną bramkę.
Wisła Kraków przegrała ostatecznie 1:3 i zagra w grupie spadkowej, a Zagłębie - w grupie mistrzowskiej.
* * * * * *
Emocjonująco było także w Warszawie. Tam mecz rozpoczął się od gola Adama Buksy, który dał prowadzenie Pogoni.
Prowadzenie gości utrzymało się do końca pierwszej połowy. Tuż po wznowieniu gry wyrównał Carlitos.
Cztery minuty później było już 2:1 dla ekipy gospodarzy. Gola strzelił Iuri Medeiros.
W 73. minucie Legia zdobyła kolejnego gola. Tym razem to Jarosław Fojut wbił piłkę do własnej bramki.
Tym samym Legia zrównała się w tabeli z Lechią. Pogoń z kolei także zagra w grupie mistrzowskiej.
* * * * *
Sensacyjny wynik w Krakowie. Cracovia pokonała dotychczasowego lidera aż 4:2.
Początek meczu nie zapowiadał takiego rezultatu. Podopieczni Piotra Stokowca prowadzili po bramce Flavio Paixao.
Gospodarze wyrównali jeszcze w pierwszej połowie. W drugiej połowie piłkarze Michała Probierza zdobyli trzy gole, Lechia - zdołała odpowiedzieć tylko jednym trafieniem.
Co warte uwagi, bardzo ładną bramkę dla ekipy z Krakowa zdobył Javi Hernandez.
Ostatecznie Cracovia rozbiła Lechię 4:2 i zagra w grupie mistrzowskiej.
* * * * *
Lech Poznań wciąż nie gra na poziomie, którego wymagają jego kibice. Poznaniacy przegrali z Jagiellonią 0:2.
Goście pierwszego gola zdobyli tuż przed przerwą. Rzut karny na bramkę zamienił Jesus Imaz.
Kwadrans później było już 0:2. Znów na listę strzelców wpisał się Imaz.
Ostatecznie obie drużyny zagrają w grupie mistrzowskiej.