Wpadka Portugalii w meczu z Irlandią! Hiszpania lepsza od Grecji, siedem goli Chorwatów

Pedro Fiuza / Sipa / Pressfocus
Za nami czwartkowe spotkania w el. MŚ. W najciekawszych starciach Grecja przegrała z Hiszpanią, a Irlandia zremisowała z Portugalią. Chorwacja zaś rozbiła na wyjeździe Maltę.
Podopieczni Luisa Enrique w obliczu sensacyjnej porażki Szwecji z Gruzją stanęli przed szansą na objęcie prowadzenia w grupie B. By tak się stało, musieli pokonać na wyjeździe Grecję.
Hiszpanie przeważali od pierwszego gwizdka i raz za razem naciskali na rywali. W 26. minucie wyszli na prowadzenie. Z rzutu karnego do siatki trafił Sarabia.
Po przerwie przyjezdni kontrolowali wydarzenia na boisku. Nie pozwolili Grekom na rozwinięcie skrzydeł i ostatecznie zainkasowali trzy punkty.
Portugalczycy walczą o zajęcie pierwszego miejsca w grupie A. Dziś nie mogli pozwolić sobie na wpadkę w wyjazdowym pojedynku z Irlandią.
Cristiano Ronaldo i spółka mieli jednak duże problemy w pierwszej połowie. Choć przeważali, to nie byli w stanie przełamać dobrze ustawionej defensywy gospodarzy.
Do przerwy było 0:0, a sytuacje bramkowe można było policzyć na placach jednej ręki. Cristiano Ronaldo szukał przebojowych wejść, ale rywale byli czujni.
W 82. minucie boisku musiał opuścić Pepe, który zobaczył drugą żółtą kartkę. Waleczni Irlandczycy ostatecznie dowieźli bezbramkowy remis do samego końca.
To oznacza, że o tym, kto zajmie pierwsze miejsce w grupie, zadecyduje mecz Portugalia - Serbia. Obie ekipy obecnie mają na koncie po 17 punktów.
Spotkanie Malty z Chorwacją zakończyło się pogromem gospodarzy. Podopieczni Zlatko Dalicia wbili rywalom aż siedem goli. Stracili tylko jednego - samobója zaliczył Brozović.
Dla maltańskiej bramki trafiali Perisić, Caleta-Car, Pasalić, Modrić, Majer (x2), Kramarić.