Wygrana Juventusu! Buffon obronił karnego, Ronaldo i Dybala przeszli do historii [WIDEO]

Rywalizacja o miejsce w czołowej czwórce Serie A trwa w najlepsze. Dziś żadna z liczących się drużyn nie zanotowała wpadki. Juventus odnotował zwycięstwo w starciu z Sassuolo.
Wszystko wskazuje na to, że walka o miejsca premiowane grą w Lidze Mistrzów będzie trwała aż do ostatniej kolejki. W grze przede wszystkim są zespoły Milanu, Atalanty, Napoli i Juventusu. Jedna z tych ekip w przyszłym roku zagra w Lidze Europy.
W najgorszej sytuacji jest "Stara Dama". Dziś zdołała jednak uniknąć wpadki. Pokonała Sassuolo 3:1.
Jednym z bohaterów spotkania był Gianluigi Buffon, który w bramce zastąpił Wojciecha Szczęsnego. Włoch w 16. minucie pokazał swoje umiejętności, gdy obronił rzut karny wykonywany przez Berardiego. 43-latek tym samym został najstarszym bramkarzem w Serie A, który wybronił "jedenastkę".
"Stara Dama" ocknęła się z letargu i odpowiedziała w znakomity sposób. W 28. minucie huknął Rabiot i Consigli nie miał nic do powiedzenia. Jeszcze przed przerwą dał o sobie znać Cristiano Ronaldo. Portugalczyk minął rywala, trafił do siatki i... przeszedł do historii.
Został pierwszym piłkarzem, który zdobył sto i więcej bramek dla czterech różnych ekip. 36-latek "setkę" zaliczył dla reprezentacji Portugalii , Manchesteru United, Realu Madryt oraz Juventusu.
Gospodarze byli w stanie zdobyć tylko jedną bramkę. Buffona w 59. minucie pokonał Raspadori. Na to Juventus nie dał się jednak dogonić. Dybala wykończył szybką kontrę i zanotował setne trafienie w barwach Juventusu.
Juventus mimo wygranej wciąż jest w trudnej sytuacji. Jego najgroźniejsi rywale dziś odnieśli zwycięstwa.
Daniel Makarewicz12 May 2021 · 22:36