Wygrana Polaków na zakończenie el. ME! Kosmiczny mecz Lewandowskiego i pożegnanie Piszczka [WIDEO]

MediaPictures.pl/Shutterstock
Reprezentacja Polski wygrała 3:2 (1:1) ze Słowenią w ostatnim meczu el. EURO 2020.
Tutaj przeczytasz relację na żywo z tego spotkania.
Dzisiejsze spotkanie było ostatnim meczem Łukasza Piszczka w reprezentacji Polski. Defensor rozegrał w Warszawie ponad 45 minut i w doliczonym czasie pierwszej połowy został zmieniony przez Tomasza Kędziorę. 34-latka żegnała burza braw na trybunach, a piłkarze obu drużyn utworzyli szpaler.
Piłkarz zszedł z boiska przy stanie 1:1. Polacy znakomicie rozpoczęli spotkanie, szybko zdobywając bramkę. Po rzucie rożnym zza pola karnego huknął Sebastian Szymański i piłka ugrzęzła w siatce.
Niestety, podczas akcji bramkowej ucierpiał Kamil Glik, który pechowo zderzył się z Janem Oblakiem. Obrońca na chwilę stracił przytomność, na jego twarzy pojawiła się krew. Defensor chciał kontynuować grę, ale został odesłany do szatni. Według pierwszych doniesień - 31-latek ma złamany nos.
Bez Glika polska defensywa nie grała już tak pewnie. W 14. minucie Matavż z bliskiej odległości pokonał Szczęsnego. Chwilę wcześniej kapitalnym zagraniem popisał się Ilicić, który bezlitośnie ograł Recę.
W drugiej połowie Biało-Czerwoni zadali kolejny cios. Lewandowski przeprowadził kapitalny rajd, ograł kilku rywali i uderzył tuż przy słupku.
Radość podopiecznych Brzęczka nie trwała długo. W 61. minucie Ilicić strzałem pod poprzeczkę nie dał szans Szczęsnemu.
Wynik spotkania ustalił Jacek Góralski. Znów błysnął Lewandowski, który zabawił się z przeciwnikami, podał do Grosickiego, a ten odegrał do niepilnowanego kolegi. 27-latek z bliska dopełnił formalności po efektownej i składnej akcji.
Słoweńcy kończyli mecz w osłabieniu po tym, jak drugą żółtą kartkę zobaczył Kurtić.
W innych spotkaniach grupy G Macedonia Północna wygrała z Izraelem 1:0, a Łotwa pokonała Austrię 1:0.
Rywalizację w grupie z dorobkiem 25 punktów wygrali Polacy przed Austrią, Macedonią Północną, Słowenią, Izraelem i Łotwą.
Daniel Makarewicz19 Nov 2019 · 22:43