Wymarzony debiut Krzysztofa Piątka! Polak z golem w pierwszym meczu dla Fiorentiny [WIDEO]

Krzysztof Piątek zanotował wymarzony debiut w barwach Fiorentiny. Polak strzelił gola w meczu z Napoli w 1/8 finału Coppa Italia.
Na początku stycznia napastnik opuścił Herthę Berlin. "Viola" zdecydowała się wypożyczyć go na pół roku z opcją wykupu za 15 mln euro.
Trener Vincenzo Italiano nie chciał rzucać 26-latka na głęboką wodę. Piątek nie został powołany na ostatni mecz, kiedy Fiorentina przegrała z Torino.
Dziś Polak rozpoczął mecz przeciwko Napoli na ławce rezerwowych. W 73. minucie zmienił Dusana Vlahovicia.
Spotkanie musiała rozstrzygnąć dogrywka, bowiem po 90 minutach był remis 2:2. Piątek wykorzystał dwa dodatkowe kwadranse. W drugiej połowie dogrywki trafił na 4:2.
Dla Piątka był to już gol nr 36 zdobyty na włoskich boiskach. Wcześniej napastnik zdobył 19 bramek w barwach Genoi i 16 jako piłkarz AC Milanu.
Spotkanie Fiorentiny z Napoli zakończyło się wynikiem 5:2 dla "Violi". Zespół z Florencji awansował do ćwierćfinału Pucharu Włoch.
Adam Kłos13 Jan 2022 · 20:31