Fiorentina upokorzyła Napoli w Pucharze Włoch! Debiut Piątka, trzy czerwone kartki, siedem goli [WIDEO]

Autor: Adam Kłos 13 sty 2022 | 20:40
Spotkanie Napoli z Fiorentiny w 1/8 finału Pucharu Włoch obfitowało w wielkie emocje. Ostatecznie do kolejnej awansowała ekipa z Florencji, wygrywając po dogrywce 5:2.
Do składu "Violi" wrócił dziś Bartłomiej Drągowski. Polak w ostatnich tygodniach leczył kontuzję uda. Już w 8. minucie musiał zachować czujność, broniąc strzał Driesa Mertensa.
W 12. minucie do głosu doszli goście z Florencji. Dusan Vlahović oddał niesygnalizowany strzał z dystansu. David Ospina z trudem sparował piłkę na rzut rożny. Kilka minut później Fiorentina znów zagroziła bramce rywali. Nikola Milenković trafił w poprzeczkę po centrze z rzutu rożnego.
W 41. minucie "Viola" w końcu objęła prowadzenie. Vlahović strzelił swojego gola nr 19 w tym sezonie.
Pod koniec pierwszej połowy serię błędów popełnił Bartłomiej Drągowski. Najpierw bramkarz niecelnym podaniem rozpoczął akcję bramkową Napoli. Chwilę później z boiska wyleciał z boiska za sfaulowanie Elifa Elmasa.
Fiorentina wyszła na drugą połowę w osłabieniu. To jednak nie przeszkodziło jej objąć prowadzenia. W 58. minucie Cristiano Biraghi precyzyjnym strzałem pokonał golkipera Napoli.
W 73. minucie Krzysztof Piątek zadebiutował w barwach Fiorentiny. Polak zmienił strzelca pierwszego gola, Dusana Vlahovicia.
Na kwadrans przed końcem Hirving Lozano był bliski doprowadzenia do remisu. Meksykanin trafił jednak w słupek. Kilka minut później skrzydłowy wyleciał z boiska za brutalny faul.
Neapolitańczycy kończyli nawet mecz w dziewiątkę. W doliczonym czasie gry Fabian Ruiz nieprzepisowo zatrzymał Lucasa Torreirę, aby powstrzymać kontratak rywali. Hiszpan obejrzał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę.
W ostatnich sekundach Napoli jednak zdołało doprowadzić do remisu. Andrea Petagna wykorzystał podanie z prawego skrzydła i pewnym strzałem trafił na 2:2 i doprowadził do dogrywki.
Fiorentina od początku dogrywki ruszyła do ataku. W 98. minucie bliski strzelenia gola był Youssef Maleh, jednak dobrze zachował się Alex Meret. W 105. minucie Torreira odnalazł się w polu karnym, ale jego strzał został zablokowany. W końcu w doliczonym czasie gry pierwszej połowy dogrywki "Viola" objęła prowadzenie. Mereta pokonał Lorenzo Venuti.
W drugiej połowie dogrywki popisał się Krzysztof Piątek. Polak strzelił debiutanckiego gola w barwach Fiorentiny. Wynik spotkania ustalił Maleh. Fiorentina wygrała 5:2 i awansowała do ćwierćfinału Pucharu Włoch.

2720 PLN

Zwrot do 600 PLN za przegrany pierwszy zakład, z obrotem 1x po dowolnym kursie! Do tego 20 PLN za darmo i 2100 PLN od drugiej wpłaty

1534 PLN

Zwrot do 1300 PLN, jeśli zakończysz pierwszy tydzień na minusie, 200 PLN podwojenia pierwszej wpłaty oraz 34 PLN freebet po pierwszej wpłacie

200 PLN

Zwrot do 200 PLN w postaci freebetu za pierwszy przegrany kupon. Kod rejestracyjny: MECZYKI