Fiorentina upokorzyła Napoli w Pucharze Włoch! Debiut Piątka, trzy czerwone kartki, siedem goli [WIDEO]

Spotkanie Napoli z Fiorentiny w 1/8 finału Pucharu Włoch obfitowało w wielkie emocje. Ostatecznie do kolejnej awansowała ekipa z Florencji, wygrywając po dogrywce 5:2.
Do składu "Violi" wrócił dziś Bartłomiej Drągowski. Polak w ostatnich tygodniach leczył kontuzję uda. Już w 8. minucie musiał zachować czujność, broniąc strzał Driesa Mertensa.
W 12. minucie do głosu doszli goście z Florencji. Dusan Vlahović oddał niesygnalizowany strzał z dystansu. David Ospina z trudem sparował piłkę na rzut rożny. Kilka minut później Fiorentina znów zagroziła bramce rywali. Nikola Milenković trafił w poprzeczkę po centrze z rzutu rożnego.
W 41. minucie "Viola" w końcu objęła prowadzenie. Vlahović strzelił swojego gola nr 19 w tym sezonie.
Pod koniec pierwszej połowy serię błędów popełnił Bartłomiej Drągowski. Najpierw bramkarz niecelnym podaniem rozpoczął akcję bramkową Napoli. Chwilę później z boiska wyleciał z boiska za sfaulowanie Elifa Elmasa.
Fiorentina wyszła na drugą połowę w osłabieniu. To jednak nie przeszkodziło jej objąć prowadzenia. W 58. minucie Cristiano Biraghi precyzyjnym strzałem pokonał golkipera Napoli.
W 73. minucie Krzysztof Piątek zadebiutował w barwach Fiorentiny. Polak zmienił strzelca pierwszego gola, Dusana Vlahovicia.
Na kwadrans przed końcem Hirving Lozano był bliski doprowadzenia do remisu. Meksykanin trafił jednak w słupek. Kilka minut później skrzydłowy wyleciał z boiska za brutalny faul.
Neapolitańczycy kończyli nawet mecz w dziewiątkę. W doliczonym czasie gry Fabian Ruiz nieprzepisowo zatrzymał Lucasa Torreirę, aby powstrzymać kontratak rywali. Hiszpan obejrzał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę.
W ostatnich sekundach Napoli jednak zdołało doprowadzić do remisu. Andrea Petagna wykorzystał podanie z prawego skrzydła i pewnym strzałem trafił na 2:2 i doprowadził do dogrywki.
Fiorentina od początku dogrywki ruszyła do ataku. W 98. minucie bliski strzelenia gola był Youssef Maleh, jednak dobrze zachował się Alex Meret. W 105. minucie Torreira odnalazł się w polu karnym, ale jego strzał został zablokowany. W końcu w doliczonym czasie gry pierwszej połowy dogrywki "Viola" objęła prowadzenie. Mereta pokonał Lorenzo Venuti.
W drugiej połowie dogrywki popisał się Krzysztof Piątek. Polak strzelił debiutanckiego gola w barwach Fiorentiny. Wynik spotkania ustalił Maleh. Fiorentina wygrała 5:2 i awansowała do ćwierćfinału Pucharu Włoch.
Adam Kłos13 Jan 2022 · 20:40