Wymowny komentarz Jose Mourinho. "Najlepsza liga na świecie"

Łukasz Laskowski / Press Focus
Jose Mourinho w wymowny sposób skomentował zamieszanie przed meczem z Fulham. - Najlepsza liga świata - napisał opiekun "Kogutów".
Dziś o godz. 19:00 ma rozpocząć się spotkanie Tottenham - Fulham w 16. kolejce Premier League. Wciąż jednak nie wiadomo, czy mecz dojdzie do skutku.
Wszystko przez pandemię koronawirusa. Wcześniej z tego powodu przełożono starcie Everton - Manchester City. Teraz w ekipie Fulham wykryto nowe przypadki zakażenia. Wobec tego przeprowadzenie derbów Londynu stanęło pod dużym znakiem zapytania.
Do pierwszego gwizdka pozostały niecałe cztery godziny, a oficjele wciąż nie podjęli żadnej wiążącej decyzji. To nie spodobało się Jose Mourinho. Portugalczyk umieścił wymowny wpis w mediach społecznościowych.
- Mamy mecz o godzinie 18:00 (strefa czasowa GMT - przyp. red.). Nadal nie wiemy, czy zagramy, czy nie. Najlepsza liga na świecie - napisał szkoleniowiec.
Sytuacja na Wyspach w ostatnim czasie wymyka się spod kontroli. Od 21 do 27 grudnia zanotowano rekordową liczbę zakażeń koronawirusem w Premier League. Władze ligi rozważają nawet zawieszenie rozgrywek.
Przerwa miałaby potrwać przez około dwa tygodnie. Pomysł budzi mieszane uczucia wśród szkoleniowców. Sam Allardyce z West Bromwich Albion jest za zawieszeniem rywalizacji. Inny punkt widzenia prezentuje z kolei Ole Gunnar Solskjaer.
- Jako klub musimy przestrzegać zasad. Ja nie widzę plusów z przerwy w rozgrywkach. Kiedy rozegramy pozostałe mecze? Ten rok był bardzo trudny, lecz zatrzymanie gry raczej niczego nie zmieni - przyznał opiekun "Czerwonych Diabłów".
AKTUALIZACJA - 15:55
Jak informują brytyjskie media, władze Premier League podjęły decyzję w sprawie meczu Tottenham - Fulham. Derby Londynu dziś się nie odbędą.
Daniel Makarewicz30 Dec 2020 · 15:35
Źródło: twitter/własne