NA ŻYWO
Obejrzyj w
Konferencja Lecha Poznań
Subskrybuj
  • Konferencja Lecha przed meczem z Karabachem
  • John van den Brom i Mikael Ishak odpowiadają na pytania dziennikarzy

Wzruszające słowa Kloppa na pożegnanie Sadio Mane. "Będę za Tobą tęsknił. To współczesna ikona Liverpoolu"

Wzruszające słowa Kloppa na pożegnanie Sadio Mane. "Będę za Tobą tęsknił. To współczesna ikona Liverpoolu"
Xinhua / PressFocus
Autor: Maciej Pietrasik 22 cze 2022 | 14:39
Sadio Mane został w środę oficjalnie zaprezentowany jako piłkarz Bayernu Monachium. We wzruszających słowach Senegalczyka pożegnał Juergen Klopp, który przez wiele lat pracował z nim w Liverpoolu.
Wcześniejsza umowa skrzydłowego z "The Reds" wygasała w czerwcu 2023 roku. Piłkarz zdecydował się na poszukanie nowych wyzwań w innej lidze. Jego wybór padł na Bayern Monachium.
Dalsza część tekstu pod wideo
W środę Mane podpisał trzyletni kontrakt z aktualnymi mistrzami Niemiec i został już zaprezentowany w nowym zespole (więcej TUTAJ). Za pośrednictwem oficjalnej strony Liverpoolu pożegnał go Juergen Klopp.
- To wielka chwila. Nie ma sensu udawać, że jest inaczej. Jeden z największych zawodników Liverpoolu odchodzi i musimy przyznać, jak ważne to jest. Wyjeżdża z naszą wdzięcznością i miłością, z zagwarantowanym statusem wśród wielkich. Odchodzi w chwili, gdy jest jednym z najlepszych piłkarzy na świecie - powiedział Klopp.
- Nie wolno nam jednak rozwodzić się nad tym, co tracimy. Powinniśmy celebrować to, co mieliśmy przywilej mieć. Jego gole, zdobyte trofea. To z pewnością legenda, współczesna ikona Liverpoolu - podkreślił.
- Całkowicie szanuję jego decyzję i jestem pewien, że nasi kibice także. Jeśli kochasz Liverpool, musisz kochać Sadio Mane. To nie podlega żadnym negocjacjom. Jego gwiazda będzie nadal rosnąć, nie mam co do tego wątpliwości - dodał.
- Pamiętam, że w zeszłym sezonie w jednym z wywiadów poproszono mnie o opisanie Mane w trzech słowach. Gdybym miał spróbować, musiałbym mieć kilka prób: światowej klasy gracz, prawdziwa legenda klubu, idealny wzór do naśladowania, perfekcyjny kolega z drużyny, współczująca, troskliwa osoba. Ale słowa, które są dziś najodpowiedniejsze, będą też najtrudniejsze do wypowiedzenia: będę za Tobą tęsknił - zakończył.
Źródło: Liverpoolfc.com

Dyskusja 9