Xhaka przejechał się po kolegach z Arsenalu. Neville i Carragher oburzeni. "Pokaż to na boisku!"

Xhaka przejechał się po kolegach z Arsenalu. Neville i Carragher oburzeni. "Pokaż to na boisku!"
Daniel Hambury / Press Focus
Autor: Marcin Karbowski 17 maj 2022 | 07:10
Arsenal w fatalnym stylu przegrał z Newcastle United 0:2. Po meczu swoich kolegów z drużyny ostro skrytykował Granit Xhaka.
Arsenal był na dobrej drodze, by wrócić do Ligi Mistrzów. Zawalił sprawę na ostatniej prostej - przegrał w dwóch kolejkach z rzędu. Teraz zajmuje piąte miejsce z dwoma punktami straty do Tottenhamu.
Dalsza część tekstu pod wideo
Wściekły z powodu gry swojej drużyny był Xhaka. Reprezentant Szwajcarii po zakończeniu spotkania nie przebierał w słowach.
- Od pierwszej do ostatniej minuty nie zasługiwaliśmy na to, by znajdować się na boisku. Nie potrafię wyjaśnić, dlaczego tak się stało. Nie zrobiliśmy tego, co planowaliśmy. Nie słuchaliśmy trenera. To było katastrofalne przedstawienie. Z czymś takim nie zasługujemy na grę w Lidze Mistrzów czy Lidze Europy - ocenił Xhaka.
- Nie wiem, czemu nie zrobiliśmy tego, o co prosił trener. Jeśli ktoś nie jest gotowy do gry, niech zostanie w domu albo na ławce. Potrzebujemy ludzi, którzy mają jaja, żeby tu grać - grzmiał Szwajcar.
- To był dla nas jeden z najważniejszych meczów. Rozczarowaliśmy kibiców, którzy przyjechali do Newcastle. Przepraszam ich. Długo czekaliśmy na awans do Ligi Mistrzów. Wszystko mieliśmy w swoich rękach. A wyglądaliśmy tak, jakbyśmy byli na miejscu Newcastle, a oni na naszym - przyznał Xhaka.
Słowa Xhaki wywołały poruszenie wśród angielskich ekspertów. Piłkarza Arsenalu krytykowali Gary Neville i Jamie Carragher.
- Mam nadzieję, że w szatni nie próbował atakować młodych piłkarzy. Czasami sam był hańbą, dostawał czerwone kartki... - komentował Neville
- Łatwo wyjść do wywiadu i być potężnym dzięki swoim słowom. Ale pokaż to na boisku! - dodał Carragher.
Oglądaj
Oglądaj
  • Nieszablonowi eksperci
  • Największa przestrzeń studyjna
  • Niebawem sporo nowych formatów
Źródło: Daily Mail