śr. wiek: 27.2 lat

Mecze bezpośrednie (H2H)

Holandia

Holandia

Holendrzy zagrali wraz z Ukraińcami znakomite spotkanie, w drugiej połowie wykorzystali dwa błędy obrony rywali i prowadzili 2:0. Przeciwnicy jednak niespodziewanie wyrównali i dopiero trafienie Dumfriesa dało Oranje trzy punkty w tym trudnym meczu.
Wbrew oczekiwaniom kibiców i obserwatorów w Holandii selekcjoner nie zmienił podejścia i drużyna rozpoczęła spotkanie w ustawieniu 3-5-2 przechodzącym w 5-3-2. Kluczową asystę zaliczył Nathan Ake, który na boisku pojawił się w drugiej połowie.
Dobre spotkanie zaliczył Wout Weghorst, który zagrał w parze z Memphisem Depayem. W kadrze zespołu nie było za to Mathijsa de Ligta, który nie zagrał z powodu kontuzji. To duży problem, bo jest to podstawowy zawodnik zespołu Franka de Boera.
De Ligt nadal ma problemy z pachwiną i mało prawdopodobny jest jego występ przeciwko Austrii. Dobra postawa Ake'a w meczu z Ukrainą może zadecydować o jego grze w kolejnym spotkaniu. Na pozycji lewoskrzydłowego Wijndal może zastąpić Patricka van Aanholta.
Austria

Austria

Austriacy przerwali serie trzech spotkań bez wygranej i choć mieli w tym spotkaniu problemy, ostatecznie pokonali Macedonią 3:1. O wygranej zadecydowała gra w ostatnim kwadransie, w którym zespół Franko Fody strzelił dwie bramki.
Austria wyszła w ustawieniu 4-4-1-1, w którym jedynego wysuniętego napastnika - Kalajdzica, wspierał Marcel Sabitzer. W drugiej połowie na boisko wszedł Marko Arnautovic, który niedawno wyleczył kontuzję i zdołał zapewnić drużynie trzy punkty w meczu.
Już od początku drugiej połowy za Dragovica wszedł Lienhart, który może teraz zagrać od początku kolejnego spotkania. Ustawienie 3-5-2 preferowane przez trenera Austrii jest bardzo uniwersalne, pozwala bardzo łatwo przechodzić w inne formacje, przy okazji wykorzystując potencjał Davida Alaby, grającego jednocześnie i w ataku i w obronie.