2 - 0
Data
13 maj 2017 | 15:30 (zakończony)
Rozgrywki
Sędzia
Jarosław Przybył
Kibiców
15117
Jagiellonia Białystok

Jagiellonia Białystok

W wyjazdowym spotkaniu z Koroną Jagiellonia przegrywała po kontrowersyjnym golu ze spalonego, ale szybko wyrównała stan spotkania, które jednak powinno się zakończyć ich zwycięstwem, bo gościom należał się rzut karny.
Drugiego gola w Ekstraklasie strzelił sprowadzony zimą Litwin Arvydas Novikovas. W pierwszym składzie drużyny znów zabrakło Konstantina Wassiljewa, który po powrocie po kontuzji nie zagrał jeszcze w pierwszej jedenastce.
Jagiellonia nie przegrała już dziewiątego kolejnego spotkania, a tylko w trzech z nich straciła punkty. Ostatnią drużyną, która pokonała drużynę Michała Probierza była jednak Wisła, tyle że w meczu u siebie.
Aż 118 spotkań w barwach Wisły Kraków zagrał prawy obrońca Łukasz Burliga, który ostatnio przegrywa jednak rywalizację o miejsce w drużynie ze sprowadzonym zimą Szkotem Ziggy'm Gordonem.
Wisła Kraków

Wisła Kraków

Krakowianie przespali pierwsza połowę spotkania z Lechią, w której nie oddali ani jednego strzału na bramkę przeciwnika, w drugiej paradoksalnie po stracie zawodnika zagrali lepiej, ale i tak przegrali mecz 0:1.
Kontrowersyjną czerwoną kartkę po dwóch żółtych zobaczył w tym spotkaniu Tomasz Cywka, który jednak będzie mógł zagrać w kolejnym spotkaniu, w tym sezonie ten z konieczności przekwalifikowany na obrońcę zawodnik zobaczył tylko trzy żółte kartki.
W trzech spotkaniach z rzędu drużyna Kiko Ramireza zdobyła tylko jeden punkt i tylko wyjazdowy remis z Legią można im zapisać na plus. Z Lechią na swoim stadionie przegrali pierwszy raz od 2013 roku.
Tylko Korona Kielce, która wygrała zaledwie dwa spotkania ma gorszy bilans wyjazdowy w grupie mistrzowskiej niż Wisła. Piłkarze Białej Gwiazdy wygrlai na wyjazdach trzy razy, trzy mecze zremisowali i dziesięć przegrali.

Dyskusja 0