śr. wzrost: 182.8 cm
śr. wiek: 28.2 lat
Lech Poznań

Lech Poznań

Choć Lech nie wygrał meczu z Wisłą, rozegranego tuż przed kwarantanną w Krakowie, to sprawiał w nim lepsze wrażenie i był drużyną nieco lepszą. Mecz zakończył się remisem 1:1.
Lech przegrał tylko jedno z ostatnich trzynastu spotkań w lidze, tegoroczne spotkanie z Cracovią. W tabeli ma już jednak dziewięć punktów straty do prowadzącej Legii.
Cztery gole na wiosnę strzelił Christian Gytkjaer, który jest jednym z faworytów do korony króla strzelców Ekstraklasy.Gola i dwie asysty w barwach Lecha zanotował już nowy zawodnik zespołu z Poznania Dani Ramirez.
Po przerwie do zdrowia powrócił rezerwowy napastnik Piotr Tomczyk. Nie dotyczy to Roberta Gumnego, którego nie było w składzie na mecz ze Stalą Mielec w Pucharze Polski. Rehabilitację przechodzi Thomas Rogne.
Legia Warszawa

Legia doznała pierwszej porażki na wiosnę ulegając u siebie Piastowi Gliwice 1:2. W wygranej Gliwiczanom pomogła czerwona kartka dla Jose Kante, już w 12 minucie spotkania.
Był to jednak dopiero drugi mecz w 2020 roku, w którym Legioniści stracili punkty, wcześniej zremisowali z Rakowem. Cztery inne spotkania wygrali i mają już sporą przewagę nad resztą stawki.
Wspomniany Kante w trzech ostatnich meczach nie strzelił gola, ale wcześniej zaliczył cztery trafienia wchodząc w buty zastępcy Jarosława Niezgody. W kadrze na ostatni mecz nie było Czecha Thomasa Pechharta, w drugiej połowie na boisko wszedł Maciej Rosołek.
W meczu z Lechem nie zagrają zawieszeni Jose Kante i Paweł Wszołek. W kadrze na spotkanie pucharowe z Miedzią zabrakło leczących urazy Novikovasa, Rosołka i Rochy.

0
Cała Polska dziś obejrzy tłuczone pyry. Oby sędzia nie drukował pod wronieckich fryzjerów...
30 maj 2020 | 18:40
1:2
0
Mam nadzieję, że Legia jest lepiej przygotowana.
0
Mimo, że bez trybun i przeciwko 12 (Marciniak to 12 zawodnik ległej), na Bułgarskiej klasycznie 3 pkt zostaną.
1 cze 2020 | 13:16
0:2
0
Sędziował Musiał z zaprzyjaźnionego z wami Krakowa a 3 pkt klasycznie pojechały do sto(L)icy. Znowu pudło
30 maj 2020 | 12:30