Brak niepewnych

Mecze bezpośrednie (H2H)

Włochy

Włochy

Choć jeszcze w pierwszej połowie Włosi mieli pewne problemy to w drugiej szybko objęli prowadzenie, a później pewnie wypunktowali słabego w tym dniu rywala, pokonując Turcję 3:0.
Roberto Mancini zupełnie nie zaskoczył w zestawieniu składu na pierwszy mecz ME, bo w zasadzie zagrali wszyscy piłkarze typowani do tego przed spotkaniem. Bohaterem meczu był Ciro Immobile, który zdobył gola i zaliczył asystę. Dobrze spisał się także Berardi.
Dobra gra Manuela Locatellego oznacza, że nadal leczyć uraz może Marco Verratti, którego zawodnik Sassuolo zastępował. Już na początku drugiej połowy za Alessandro Florenziego wszedł Giovanni di Lorenzo, który może teraz zagrać w podstawowym składzie.
Szwajcaria

Szwajcaria

Szwajcarzy jako pierwsi strzelili gola w drugiej połowie, mieli ogromną przewagę i zdobyli nawet drugą bramkę, nieuznaną przez VAR, ale ogólnie zmarnowali dobre sytuacje i tylko zremisowali z Walijczykami 1:1.
Jedynym zawodnikiem, który pojawił się w jedenastce, a który nie był do tego typowany był Embolo, który jednak strzelił gola i zyskał wysokie oceny. Bramkę strzelił również Gavranovic i to zaraz po wejściu w końcówce spotkania. Z kolei Seferovic po raz kolejny marnował bardzo dobre sytuacje.
Wejście Denisa Zakarii w drugiej połowie może sugerować, że zawodnik wystąpi w kolejnym spotkaniu od początku. Pytanie oczywiście o ewentualną zmianę Seferovica, który był najsłabszym napastnikiem zespołu w pierwszym meczu, ale jednocześnie jest na tyle doświadczony, że może zachować miejsce w podstawowej jedenastce.