PZBuk kod bonusowy: najwyższy bonus na start [Lipiec 2024]

PZBuk kod promocyjny
4.2(198 głosów)

PZBuk kod bonusowy występuje w formie linku rejestracyjnego. Rejestrując się przez w dostępny w tekście link możemy uzyskać w PZBuk bonus powitalny o najwyższej wartości 250 PLN. Operator dla nowych graczy ma freebet dostępny po pierwszym depozycie i zagranym kuponie.

Bonus powitalny PZBUK

250 PLN darmowy zakład

Wyższe kursy na wybrane wydarzenia

PZBuk bonus powitalny przygotował dla wszystkich nowych graczy, którzy zarejestrują konto. O tym jak wygląda w PZBuk bonus na start, a także jakie inne promocje znaleźć można u bukmachera, piszemy w tym artykule. Prezentujemy również dostępne zakłady i opisujemy proces rejestracji.

Jaki jest PZBuk kod bonusowy?

W PZBuk kod bonusowy aktywujemy poprzez dostępny w tekście link rejestracyjny. Wystarczy otworzyć formularz rejestracyjny klikając w przycisk znajdujący się pod tabelą. Nowi gracze mogą odebrać od PZBuk bonus powitalny, którym jest freebet. Najwyższy pakiet na start u bukmachera ma wartość 250 PLN.
PZBuk bonus powitalnyWartość
Freebet do 250 PLN
Rejestracja konta w PZBuk dostępna jest po kliknięciu w umieszczony poniżej przycisk.
W PZBuk bonus powitalny dostępny jest dla każdego nowego gracza, który założy konto w serwisie bukmachera. Szczegółowo o tym jak działa dostępna w PZBuk oferta na start piszemy w kolejnych akapitach tego artykułu.

PZBuk kod bonusowy - bonus powitalny

Dostępna w PZBuk oferta powitalna zawiera freebet, którego wartość zależy od tego, za ile gracz zagra pierwszy kupon. Bonus dla nowych graczy może wynieść maksymalnie nawet 250 zł. Aby skorzystać z promocji należy zarejestrować się klikając w link z tego artykułu.
PZBuk kod bonusowy

Bonus PZBuk na start - freebet do 250 PLN 

PZBuk bonus powitalny w formie freebetu dostępny jest w kwocie: 50, 100, 150, 200 lub nawet 250 PLN. O tym, jaka będzie wartość przyznanego przez PZBuk bonusu powitalnego decyduje sam gracz, grając swój pierwszy kupon o określonej stawce. 
Bonus PZBuk na startWartość
Zagraj za 50 PLNFreebet 50 PLN
Zagraj za 100 PLNFreebet 100 PLN
Zagraj za 150 PLNFreebet 150 PLN
Zagraj za 200 PLNFreebet 200 PLN
Zagraj za 250 PLNFreebet 250 PLN
Gracz aktywuje bonus PZBuk przy okazji zagrania pierwszego kuponu w historii konta. Najpierw - poza rejestracją - należy dokonać pierwsze wpłaty na konto i zweryfikować numer telefonu. Następnie gramy kupon, a od jego stawki zależy wysokość otrzymanego bonusu PZBuk na start. Warunki promocji są następujące:
 • Za wpłatę 50zł - 99zł oraz postawiony zakład wielokrotny o stawce 50zł - 99zł z minimalnym kursem łącznym 3.0 – gracz otrzymuje freebet 50zł
 • Za wpłatę 100zł - 149zł oraz postawiony zakład wielokrotny o stawce 100zł - 149zł z kursem łącznym minimum 3.0 - gracz otrzymuje freebet 100zł
 • Za wpłatę 150zł - 199zł oraz postawiony zakład wielokrotny o stawce 150zł - 199zł z kursem łącznym minimum 3.0 - gracz otrzymuje freebet 150zł
 • Za wpłatę 200zł - 249zł oraz postawiony zakład wielokrotny o stawce 200zł - 249zł z kursem łącznym minimum 3.0 - gracz otrzymuje freebet 200zł
 • Za wpłatę minimum 250zł oraz postawiony zakład wielokrotny o stawce minimum 250zł z kursem łącznym minimum 3.0 - gracz otrzymuje freebet 250zł
PZBuk bonus powitalny przyzna w ciągu minut od zagrania kuponu. Freebet należy wykorzystać w ciągu maksymalnie 30 dni, grając kupon wielokrotny o kursie 2.00 lub wyższym. W ofercie nie biorą udziału kuponu postawione na zakłady wirtualne oraz Gry TV. Wygraną z darmowego zakładu nie trzeba obracać.

Rejestracja z kodem bonusowym PZBuk

Zanim odbierzemy bonus PZBuk na start, a także zaczniemy typować zakłady u tego bukmachera, trzeba będzie założyć konto. Jak wygląda rejestracja? Cały proces opisujemy krok po kroku. 
Zacznijmy od tego, że konto założymy klikając w jeden z umieszczonych tekście przycisków lub przechodząc bezpośrednio na stronę bukmachera.
PZBuk rejestracja

Rejestracja z kodem bonusowym PZBuk - krok 1

Pierwsza strona formularza rejestracyjnego w PZBuk wymaga wprowadzenia podstawowych danych, które będą służyły do logowania się do konta w serwisie bukmachera. O jakie informacje chodzi? Są to przede wszystkim:
 • Adres e-mail
 • Numer telefonu
 • Hasło
PZBuk kod bonusowy przy rejestracji - etap 1
W tym miejscu znajdziemy także dwa checkboxy. Pierwszy z nich - obowiązkowy - oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie przez bukmachera danych osobowych. Drugi - opcjonalny - to zgody marketingowe. Co ważne, aby uzyskać od PZBuk bonus powitalny należy zaznaczyć to okienko. 

Rejestracja z kodem bonusowym PZBuk - krok 2

Przechodząc do kolejnego etapu użytkownik może wybrać jedną z dwóch ścieżek rejestracji.
Pierwsza z nich to szybka rejestracja poprzez mojeID. Jeśli posiadamy konto w jednym z banków, które pozwalają skorzystać z tej funkcji, to wystarczy zalogować się do swojego konta bankowe a dane w formularzu PZBuk uzupełnią się automatycznie.
PZBuk rejestracja przez mojeID
Jeśli wolimy wypełnić formularz rejestracyjny samodzielnie, to także możemy skorzystać z tej opcji klikając w odpowiedni przycisk. Wówczas podać trzeba takie informacje, jak:
 • Imię
 • Nazwisko
 • Data urodzenia
 • PESEL
 • PZBuk kod bonusowy (opcjonalnie)
PZBuk rejestracja - etap 2
W tym miejscu należy zaznaczyć jeszcze checkbox, w którym potwierdzimy, że skończyliśmy 18 lat. 
Warto zaznaczyć, że w PZBuk kod bonusowy nie jest wymagany, aby odebrać powitalny bonus o wartości do 250 zł, który opisaliśmy w pierwszej części artykułu. Wystarczy założenie konta przez link z tego tekstu.

Rejestracja z kodem bonusowym PZBuk - krok 3

Ostatnia strona formularza rejestracyjnego zawiera do wypełnienia cztery pola. Należy w nich ustawić limity czasu na grę a także limit obrotu. W obu przypadkach wpisujemy wartości dzienne oraz miesięczne. Gracze mogą ustawić własne limity lub skorzystać z sugerowanych przez bukmachera.
PZBuk rejestracja - etap 3
Jeśli wypełniliśmy wszystkie okienka, to pozostaje już tylko kliknąć przycisk “Otwórz konto”. Wówczas będziemy mogli zalogować się do serwisu bukmachera i korzystać z jego oferty.

Rejestracja z kodem bonusowym PZBuk - krok 4

Po wypełnieniu formularza rejestracyjnego gracze będą mieli aktywne tzw. konto tymczasowe. Jednak aby wypłacać środki z konta, a także skorzystać z niektórych bonusów, trzeba jeszcze zweryfikować swoje konto i uzyskać status konta stałego. 
Jak to zrobić? W tym celu należy przesłać skan lub fotokopię obu stron dokumentu tożsamości ze zdjęciem. Jeśli dane z dokumentu będą zgadzać się z tymi, które zostały zadeklarowane w formularzu, to bukmacher aktywuje konto stałe. Zazwyczaj trwa to maksymalnie kilka godzin.

PZBuk kody bonusowe na stałe promocje

W PZBuk oferta powitalna to nie wszystko. Nie tylko nowi gracze mogą liczyć na specjalne promocje u tego bukmachera. PZBuk bonusy kieruje też w stronę wszystkich użytkowników, bez względu na czas rejestracji konta. Ich zasady tłumaczymy w poniższych akapitach. Prezentujemy te promocje, które dostępne są w stałej ofercie bukmachera.

MEGA Kurs

Bukmacher przygotował także wyższe kursy na wybrane wydarzenia. Gracz może po prostu dodać je do swojego kuponu i liczyć na ewentualne wyższe wygrane, bez żadnych dodatkowych czynności do wykonania. 
Zakład z MEGA Kursem można łączyć z innymi typami i tworzyć w ten sposób zakłady wielokrotne. Oczywiście typer ma prawo zagrać MEGA Kurs jako pojedynczy kupon. Promocja aktywna jest do odwołania, a zakłady MEGA Kurs oznaczone są specjalnym banerem. 
W PZBuk bonus ten nie wymaga żadnego obrotu, a wyższe wygrane trafiają po prostu na konto gracza. Podobnie jak w przypadku pozostałych bonusów stałych PZBuk kod promocyjny nie jest potrzebny, aby skorzystać z tej promocji.

Sklep gracza

W PZBuk bonus o różnych wartościach oferuje także w specjalnym sklepie. Możemy tam zdobyć darmowe zakłady, a także inne promocje od bukmachera. W jaki sposób działa ta forma nagradzania użytkowników PZBuk? Gracze zbierają punkty za aktywność, a następnie mogą je wymieniać np. na freebety.
Jak przykładowo można uzyskać punkty w PZBuk? Już za rejestrację konta i weryfikację e-mail oraz numeru telefonu otrzymamy 500 punktów (PZBuk kod promocyjny nie wpływa na liczbę otrzymanych punktów). Za weryfikację dokumentu tożsamości bukmacher przyznaje kolejne 500 punktów. Po 20 punktów dziennie można uzyskać za logowanie w serwisie bukmachera. Każda wpłacona złotówka to 1 punkt (premierowy depozyt to 100 punktów ekstra). Z kolei za każde 1 zł postawione na zakład bukmacher przyznaje 2 punkty. 

Klub VIP

Najbardziej aktywni gracze mogą zostać zaproszeni do udziału w programie Klub VIP, czyli programu lojalnościowego bukmachera. O ile punkty w ramach Sklepu gracza może zbierać każdy zarejestrowany użytkownik, o tyle do Klubu VIP zaproszenie otrzymują tylko najbardziej aktywni typerzy. Aby się z nim znaleźć należy zatem wykazać się zaangażowaniem w grę, a także wyrazić zgody marketingowe podczas rejestracji, co pozwoli bukmacherowi na ewentualny kontakt z zaproszeniem do Klubu VIP.
Jakie założenia ma program lojalnościowy? Jego członkowie mogą liczyć na dodatkowe bonusy od PZBuk, otrzymują priorytetową obsługę klienta czy też będą brali udział w dedykowanych dla członków klubu konkursach. O zaproszeniu decyduje wyłącznie aktywność, zatem nie ma znaczenia ewentualnie wpisany podczas rejestracji w PZBuk kod bonusowy.

Mistrz Typowania

To promocja, która polega na przewidywaniu zdarzeń w meczach piłki nożnej. Gracz otrzymuje zazwyczaj osiem pytań, a im więcej prawidłowych odpowiedzi udzieli, tym lepiej. Maksymalna nagroda wynosi tutaj nawet 125 000 PLN. 

Klub BetBuildera

Klub BetBuildera to nowa promocja w PZBuk. Co tydzień od poniedziałku do niedzieli gracz, który zagra co najmniej 4 zakłady na Betbuilderze, każdy za kwotę min. 25 PLN, z minimum 3 zdarzeniami i kursem min. 3.0 na zdarzenie, otrzyma freebet o wartości 25 PLN. Freebet można przeznaczyć na dowolny kupon na zakłady przedmeczowe i live. W promocji nie biorą udziału kupony postawione na zakłady wirtualne, zdarzenia wirtualne, Gry TV, Mega Kurs, CASHOUT, powiększone kursy oraz kupony obstawione przy użyciu darmowych zakładów otrzymanych w ramach innych promocji.

PZBuk wpłaty i wypłaty - metody płatności

Bukmacher udostępnia graczom szybkie płatności. W PZBuk można skorzystać z kilku bezpiecznych systemów wpłat i wypłat, a wszystkie transakcje odbywają się bez pobierania prowizji ze strony bukmachera. Minimalne wartości wpłaty i dostępne formy płatności prezentujemy poniżej.
Forma płatnościMinimalna wpłata
Przelewy245 PLN
BLIK5 PLN
iMoje5 PLN
W zależności od wybranej formy płatności czas księgowania środków na koncie depozytowym lub rachunku bankowym (w przypadku wypłat) może się różnić. Gracze mogą zatem zapoznać się z dostępnymi opcjami i wybrać tą, która w ich przypadku okaże się najszybsza. Aby móc zlecić wypłatę należy w pełni zweryfikować konto po rejestracji.

Wpłaty

Bukmacher podaje, że czas realizacji wpłaty, bez względu na wybraną formę płatności, wynosi mniej niż minutę. Z kolei minimalna jej wartość to 5 zł. Niższe sumy nie będą akceptowane. Nie jest za to określony górny limit depozytu, choć przy wysokich stawkach zapewne nastąpi dodatkowa weryfikacja wpłacającego. Wpłaty dokonać można z własnego rachunku bankowego, z pozycji strony internetowej lub aplikacji mobilnej, o której szerzej piszemy w dalszej części niniejszego artykułu. 
W PZBuk znajdziemy następujące sposoby na wpłatę pieniędzy:
 • Online iMoje (szybka płatność BLIK)
 • Przelewy24
 • BLIK (za pomocą iMoje lub Przelewy24)
Jeśli w ciągu kilku chwil od zlecenia wpłaty środki nie znajdą się na koncie depozytowym, należy skontaktować się z obsługą klienta. To jednak incydentalne przypadki, które raczej nie zdarzają jeśli dokonaliśmy wpłaty prawidłowo.

Wypłaty

U bukmachera szybkie wypłaty mogą znaleźć się na koncie gracza w ciągu około 2 godzin od zlecenia przelewu na rachunek bankowy, jeśli skorzystamy z systemu Przelewy24. Wybierając REVOLUT, nasza wypłata zostanie zrealizowana w ciągu 1-2 dni roboczych, Przypominamy, że wypłacać środki mogą gracze, których konto zostało w pełni zweryfikowane (w PZBuk kod bonusowy nie wpływa na weryfikację konta).
Płatności realizowane są 24/7 ze strony bukmachera, ale godziny księgowania zależne są również od godzin pracy banku. Tabelę z dostępnymi dniami i godzinami obsługiwania wypłat dla poszczególnych banków, znajdziemy na stronie internetowej PZBuk. Bukmacher zastrzega sobie prawo, że w szczególnych przypadkach wypłata może zająć nawet do 14 dni, ale zazwyczaj aż tak długi czas oczekiwania na środki nie występuje.
Wypłacać można wyłącznie środki, które znajdują się na koncie depozytowym. Każdy przyznany przez PZBuk bonus musi zatem spełnić warunki obrotu, jeśli są one ustalone, aby móc go wypłacić.

Nadchodzące:

PZBuk oferta zakładów

Wszyscy zarejestrowani gracze (PZBuk kod promocyjny nie jest wymagany) mogą typować zdarzenia z kilku kategorii zakładów. Najbardziej rozbudowana jest sekcja typów sportowych, przedmeczowych. To jednak nie wszystko.

Zakłady

W zakładce “Zakłady” znajdziemy ofertę typów na około 20 dyscyplin sportu. Typy przedmeczowe dotyczą m.in. piłki nożnej, koszykówki, siatkówki, piłki ręcznej, tenisa, sportów walki czy też mniej popularnych dyscyplin, takich jak surfing, rugby, kolarstwo czy tenis stołowy.
Gracze w zakładce “Zakłady” znajdą również sekcję E-sport, czyli sport elektroniczny. Dostępne są rynki na takie gry, jak: League of Legends, Counter Strike, Call of Duty i inne.

Zakłady na żywo

Sporą popularnością cieszą się zakłady na żywo. Najwięcej typów w tej sekcji zajmują zdarzenia związane z piłką nożną. Ponadto PZBuk pozwala obstawiać na żywo wybrane mecze koszykówki, siatkówki, tenisa czy piłki ręcznej. W tej kategorii znajdziemy również inne dyscypliny sportowe, a także E-sport.

Wirtualne TV

W kategorii sportów wirtualnych bukmacher postawił na jedną dyscyplinę, którą jest piłka nożna. W ofercie znajduje się zazwyczaj powyżej 20 zdarzeń na pojedynczy mecz. Wśród nich dostępne są popularne rynki takie jak 1X2, suma goli oraz podwójna szansa, a także inne.
Rozgrywka prezentowana jest na ekranie na podstawie powtórek z realnych spotkań, ale same zmagania toczą się poprzez algorytm komputerowy. Typując sporty wirtualne można zbierać punkty lojalnościowe, tak samo jak dla zakładów na realne wydarzenia, które następnie można wymienić na bonus PZBuk, np. freebet. Punkty otrzymamy nawet, jeśli podczas rejestracji nie uzupełniliśmy stosownej rubryki w formularzu.

Gry TV

Bukmacher pozwala typować również gry karciane, które znalazły się w zakładce “Gry TV”. Do wyboru jest kilka rodzajów gier, które odbywają się w czasie rzeczywistym:
 • Poker
 • Wojna
 • Blackjack
Zasady rozgrywki znajdziemy bezpośrednio w zakładce “Gry TV”. Gry karciane w PZBuk można obstawiać w pełni legalnie, zgodnie z przepisami obowiązującymi dla zakładów bukmacherskich w Polsce.

PZBuk kod bonusowy a aplikacja mobilna

PZBuk należy do bukmacherów z dostępną dla użytkowników aplikacją mobilną, która przeznaczona jest urządzenia z systemami operacyjnymi Android oraz iOS.
Właściciele smartfonów i tabletów z Androidem nie pobiorą jej jednak ze sklepu Google Play. Muszą tego dokonać z pozycji strony internetowej bukmachera (zwykłej lub mobilnej), wchodząc w zakładkę “Aplikacja mobilna” i klikając “Pobierz aplikację na Androida”. Obok bukmacher zamieścił instrukcję jej instalacji. W przypadku aplikacji mobilnej na iOS można ją ściągnąć bezpośrednio z App Store. 
Aplikacja jest całkowicie bezpieczna i legalna. Umożliwia nie tylko rejestrację (dla PZBuk kod bonusowy nie jest wymagany), ale również dostęp do pełnej oferty zakładów bukmacherskich. Warto zwrócić także uwagę, że niektóre promocje dostępne są wyłącznie dla użytkowników aplikacji.
Bukmacher informuje także, że w aplikacji mogą pojawiać się też inne, czasowe promocje. W przypadku PZBuk kod bonusowy nie wpływa na ich dostępność. Ponadto wśród dostępnych funkcjonalności znajdziemy również opcję szybkich wpłat i wypłat.

Kody bonusowe PZBuk VIP - informacje o bukmacherze

Kody bonusowe PZBuk VIP obecnie nie są wymagane, aby uzyskać powitalny bonus o najwyższej wartości. Jeśli zarejestrujemy się poprzez jeden z linków z tego artykułu, to możemy uzyskać na start jedną promocję, którą jest darmowy zakład - czyli freebet. Jego wysokość to maksymalnie 250 PLN. Kod bonusowy PZBuk można wykorzystać dziś np. na dowolnie wybrane zakłady z oferty sportowej.
PZBuk informacje
Serwis on-line Polskich Zakładów Bukmacherskich wystartował jesienią 2018 r. Firma Cherry Online Polska, właściciel PZBuka, otrzymała odpowiednią licencję na oferowanie zakładów wzajemnych od Ministerstwa Finansów dnia 28 czerwca tego samego roku. W tamtym momencie była to dziewiąta legalna firma, która uzyskała pozwolenie na świadczenie swoich usług na terenie Polski.
Przedsiębiorstwo Cherry Online Polska zostało prawnie zarejestrowane w maju 2017 r. i ma swoją siedzibę w Warszawie. Jego większościowy właściciel to szwedzka spółka Cherry AB, która działa na rynku gier hazardowych od ponad 50 lat. Założono ją w 1963 r. w Sztokholmie. W przeszłości PZBuk był także kojarzony jako sponsor polskiego sportu, który był zaangażowany m.in. w sponsorowanie koszykówki czy sportów zimowych.

Faq

Jaki jest kod bonusowy PZBuk?

W PZBuk kod bonusowy nie jest obecnie wymagany. Aby aktywować najwyższy bonus powitalny, wystarczy rejestracja przez jeden z linków z naszego tekstu.

Jaki jest bonus powitalny PZBuk?

W PZBuk bonus powitalny zostanie przyznany w formie freebetu, którego maksymalna wartość to 250 zł.

Dyskusja

- komentarzy
Nota prawna

Wymieniamy podmioty, które uzyskały zezwolenie Ministra Finansów na urządzanie i prowadzenie działalności w zakresie zakładów wzajemnych przez sieć Internet. Wszystkie one działają legalnie w Polsce. Gra u nielegalnych bukmacherów podlega karze. Hazard może uzależniać i jest przeznaczony wyłącznie dla osób pełnoletnich (18+). Star - Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach (KRS: 0000080269, NIP: 642-21-87-001, REGON: 273378209) - zezwolenie z dnia 21 lutego 2012 r. nr SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12; FORTUNA online zakłady bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Cieszynie (KRS: 0000002455, NIP: 548-11-92-629, REGON: 070707400) – zezwolenie z dnia 23 stycznia 2012 r. nr SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565; BEM Operations Limited z siędzibą na Malcie, Level 3, Tagliaferro Bussines Centre, Gaiety Lane, Sliema, działająca przez przedstawiciela: Pejot 1 Sp. z o.o., ul. Powstańców Śląskich 52D, 53-333 Wrocław (KRS:0000573383) - zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. eWinner Sp. z o.o. z siedzibą w Gdyni (KRS: 0000692778, NIP: 5862321957, REGON: 368141505) - zezwolenie z dnia 30 października 2018 r. na okres 6 lat o numerze PS4.6831.29.2017. BetFan sp. z o.o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KRS: 0000727637, NIP: 5252747132, REGON: 369967041) - zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. Cherry Online Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KRS:0000678163, NIP: 1132942188, REGON: 367291480) - zezwolenie z dnia 28 czerwca 2018 r. nr PS4.6831.26.2017. TOTOLOTEK S.A. z siedzibą w Warszawie (KRS: 0000027214, NIP: 524-03-02-341, REGON: 010333455) - zezwolenie z dnia 20 czerwca 2013 r. nr AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485; TOTALbet Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. (KRS 0000662497, REGON 366521110) - zezwolenie z dnia 22 marca 2018 r. nr PS4.6831.15.2017. LV BET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach (KRS: 0000534588, NIP: 954-275-17-76, REGON: 360297047) - zezwolenie z dnia 13 maja 2016 r. nr PS4.6831.9.2016.EQK;. E-TOTO Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KRS 0000370248, NIP 5272639256, REGON 142666660) - zezwolenie z dnia 28 listopada 2014 r. nr AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17; . SUPERBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach (KRS: 0000666114, NIP: 9542775133, REGON: 366704393) - zezwolenie z dnia 18 października 2019 r. nr. PS4.6831.5.2019; . Bukmacherska Sp. z o.o z siedzibą w Warszawie, przy ul. Wąchockiej 1F (KRS:0000806643; NIP: 5272907780;) - zezwolenie z dnia 9 grudnia 2020 r. nr PS4.6831.1.2020