STS czy Betclic - który bukmacher lepszy?

STS czy Betclic - który bukmacher lepszy?
sts.pl / betclic.pl / meczyki.pl
Autor: Maciej Baranowski16 cze 2021 | 15:01
0
Głosów: 0
Zagłosuj

STS i Betclic to bukmacherzy, którzy cieszą się wśród polskich graczy dużą popularnością. Nic dziwnego, skoro oferują zarówno ciekawe bonusy powitalne, jak i promocje dla stałych graczy. W tym artykule przyjrzymy się im z bliska. Weźmiemy pod lupę także inne czynniki, które pozwolą nam odpowiedzieć na pytanie: kto jest lepszy? STS czy Betclic?

Na skróty:

 1. STS czy Betclic - bonusy na start
 2. STS - bonusy powitalne
 3. Betclic - bonusy powitalne
 4. STS czy Betclic - porównanie bonusów na start
 5. STS czy Betclic - stałe promocje
 6. STS czy Betclic - porównanie stałych promocji

Użytkownicy, którzy dopiero decydują się na rozpoczęcie przygody z obstawianiem, mogą mieć mały zawrót głowy. Bo firm bukmacherskich na rynku jest coraz więcej, a oferta każdej z nich zazwyczaj w jakimś stopniu różni się od siebie. Przy wyborze bukmachera warto z pewnością kierować się tym, jakie oferuje nam promocje, co znajdziemy w jego ofercie, jak wyglądają wpłaty i wypłaty, czy wystawiane kursy wypadają dobrze na tle konkurencji. My specjalnie dla Was przyjrzymy się dziś dwóm bardzo popularnym w Polsce bukmacherom, bo na takie miano z pewnością zasłużyły STS i Betclic.

STS czy Betclic - bonusy na start

Obaj bukmacherzy mają oczywiście specjalne bonusy na start dla swoich nowych użytkowników. STS oferuje aż trzy różne promocje powitalne: darmowy zakład, zakład bez ryzyka oraz bonus od depozytu. Betclic do sprawy podszedł nieco inaczej. Za rejestrację konta oferuje tylko cashback (zakład bez ryzyka), jednak w bardzo dużej, bezkonkurencyjnej na polskim rynku kwocie. 

Jakie są szczegóły wspomnianych bonusów na start? Co zrobić, aby z nich skorzystać? Jak wyglądają ewentualne warunki obrotu? Tego wszystkiego dowiecie się z dalszej części naszego artykułu. Przedstawimy Wam także stałe promocje w STS i Betclic, bo nie tylko nowi gracze znajdą u tych bukmacherów coś dla siebie.

STS bonusy powitalne

Bukmacher STS- bonusy i promocje

Jak zdążyliśmy już wspomnieć - STS na dzień dobry oferuje trzy bonusy powitalne, które łącznie mogą dać nawet dodatkowe 1460 zł na grę.

 • Darmowy zakład o wartości 29 zł (freebet)
 • Zakład bez ryzyka o wartości 231 zł (cashback)
 • Bonus od depozytu do 1200 zł

Co zrobić, aby móc z tych promocji skorzystać? Wystarczy podczas rejestracji wpisać w przeznaczonym do tego miejscu kod promocyjny MEGABONUS i zaznaczyć opcję “Chcę otrzymać swój bonus powitalny”. Założyć konto trzeba oczywiście na oficjalnej stronie STS, którą odwiedzić można klikając w jeden z dostępnych tu banerów. Z wszystkich trzech promocji można skorzystać jednocześnie. Pora na szczegóły każdej z nich!

STS darmowy zakład w wysokości 29 zł (freebet)

Jeden z najprostszych bonusów powitalnych. Nie wymaga bowiem od gracza wpłaty własnych środków. Wystarczy zarejestrować się z użyciem wspomnianego wyżej kodu promocyjnego, a wówczas na koncie użytkownika znajdzie się bonusowe 29 zł. Oczywiście nie można tej kwoty od razu wypłacić. Trzeba dokonać obrotu. W jaki sposób? Grając za trzykrotność otrzymanych 29 zł, a więc za 87 zł, pamiętając jednocześnie, że każdy zakład musi mieć kurs nie mniejszy niż 1.91.

Warto pamiętać, że do wspomnianego obrotu nie zaliczają się kupony przegrane. Jeśli jednak uda nam się go dokonać, wówczas środki bonusowe zmienią się w depozyt, co umożliwi ich wypłatę na konto bankowe.

STS zakład bez ryzyka w wysokości 231 zł (Cashback 231 zł)

Kolejna część oferty powitalnej od STS to cashback (zakład bez ryzyka). Zasady tego typu promocji są proste. Jeśli jesteśmy już upoważnieni, by z niej skorzystać, nasz pierwszy zakład po rejestracji będzie pozbawiony szansy na natychmiastową porażkę. Jeśli wygramy - pieniądze są nasze. Możemy z nimi zrobić co chcemy. Wypłacić lub grać dalej. Jeśli przegramy - STS zwraca postawioną kwotę, maksymalnie do 231 zł.

Co istotne, po ewentualnym zwrocie bukmacher nie oczekuje dokonywania jakiegokolwiek obrotu. A więc w tym przypadku też możemy przelać pieniądze na konto bankowe. Chyba że chcemy przeznaczyć je na kolejne zakłady. Warto też pamiętać, że STS musi potrącić obowiązkowy podatek 12%. Jeśli chcemy więc wykorzystać bonus do maksimum, a więc odzyskać 231 zł, zagrać musimy za dokładnie 258,72 zł.

STS bonus od depozytu w wysokości 1200 zł

No i ostatnia część oferty powitalnej od STS. Na czym polega? Jak wskazuje sama nazwa, chodzi o bonus od depozytu, a więc od wpłaty na konto gracza. Konkretnie pierwszej po rejestracji. Im więcej wpłacimy, tym więcej dostaniemy od bukmachera. Maksymalnie jednak 1200 zł. Bonus od depozytu to pomnożenie pierwszego zasilenia konta razy dwa. A więc, wpłacamy 500 zł, drugie 500 zł w formie bonusu daje nam STS. Wpłacamy 1200 zł, dokładnie 1200 zł dodaje do naszego konta gracza bukmacher. Banalnie proste. 

Trzeba jednak pamiętać, że bonusu nie możemy od razu wypłacić na konto bankowe. Wcześniej konieczne jest dokonanie trzykrotnego obrotu taką kwotą. Jeśli więc nasz pierwszy depozyt wyniósł np. 200 zł, dostaliśmy kolejne 200 zł, to obrót będzie wykonany wówczas, jeśli zagramy za łącznie 600 zł (bo 200 x 3). Wliczają się do niego tylko stawki z zakładów wygranych. Pamiętać trzeba też o minimalnym kursie takiego kuponu  zaliczanego do obrotu, a jest to 1.91. Z promocji wyłączone są zakłady rozliczone jako zwrot, systemowe, bezpieczne oraz wypłacone przy pomocy opcji cash-out.

Jeśli uda się dokonać obrotu, wtedy STS przeniesie środki z salda bonusowego na saldo główne, co umożliwi wypłatę na konto bankowe.

Betclic bonusy powitalne

Bukmacher Betclic - bonusy i promocje

Już na początku artykułu zdążyliśmy wspomnieć, że Betclic ma dla nowych graczy jedną promocję powitalną. Ale za to jaką! To najwyższy na polskim rynku zakład bez ryzyka (cashback). Aby z niej skorzystać, należy podczas rejestracji wpisać w odpowiednim miejscu kod bonusowy MEGABONUS550.

Jakie są dokładne zasady promocji? Kto może z niej skorzystać? Jak wyglądają warunki obrotu? Wszystko wyjaśniamy poniżej.

Betclic zakład bez ryzyka w wysokości 550 zł (cashback 550 zł)

Zakład bez ryzyka (cashback), jak sama nazwa podpowiada, eliminuje możliwość natychmiastowego przegrania pieniędzy w przypadku, gdy kupon okaże się nietrafiony. Promocja dotyczy pierwszego zakładu po dokonaniu rejestracji (z odpowiednim kodem). Jeśli wówczas okaże się on wygrany - pieniądze należą do nas. Jeśli powinie nam się noga - nie ma tragedii. Betclic zwraca postawioną kwotę, nawet do 550 zł.

Należy jednak pamiętać o kilku zasadach. Chociażby o tym, że kurs naszego zakładu bez ryzyka nie może być mniejszy niż 1.14. Ponadto bukmacher musi potrącić podatek w wysokości 12%, a więc jeśli promocję chcemy wykorzystać do maksimum, musimy zagrać pierwszy kupon za 625 zł. Wtedy w przypadku porażki wróci do nas dokładnie 550 zł. Wpłacenie wyższej kwoty nie spowoduje, że bonus od Betclic będzie powyższy. 550 zł to maksymalny zwrot.

Cashbacku nie można oczywiście od razu wypłacić na konto bankowe. Trzeba wcześniej dokonać ośmiokrotnego obrotu, pamiętając o kursie minimalnym (2.00). Jeśli więc wykorzystaliśmy promocję w pełnej krasie, czyli wróciło do nas 550 zł, musimy zagrać łącznie za 4400 zł. Wtedy środki bonusowe zamienią się w pieniądze, które możemy wypłacić.

Na wykorzystanie zakładu bez ryzyka od Betclic mamy 30 dni. Do obrotu nie zaliczają się zakłady systemowe.

STS czy Betclic - porównanie bonusów na start

Opisaliśmy dla Was ofertę powitalną dwóch poważnych graczy z polskiego rynku bukmacherskiego - STS oraz Betclic. Nie ma wątpliwości, że faktycznie jest w czym wybierać. Oczywiście w obu przypadkach znajdziemy punkty wspólne i różnice.

STS postawił w swojej ofercie powitalnej na różnorodność. Oferuje bowiem aż trzy bonusy. Zarówno dla tych, którzy nie chcą inwestować od razu swoich środków (freebet), jak i tych, którzy są gotowi wpłacić trochę swojej gotówki, by otrzymać od bukmachera nieco więcej (cashback i bonus od depozytu). Betclic z kolei ograniczył się do zaproponowania nowym użytkownikom jedynie zakładu bez ryzyka, ale nadrobił to kwotą, którą można w ten sposób zyskać. Jest ona bowiem dużo wyższa niż w STS i u jakiegokolwiek innego bukmachera z polskiego rynku.

Jedna i druga taktyka ma swoje plusy i z pewnością znajdzie swoich zwolenników. Każdy u tych bukmacherów powinien wybrać coś dla siebie. Wszystko zależy chyba od oczekiwań i podejścia do tematu.

Sprawdź bonusy bukmacherskie:

STS czy Betclic - stałe promocje

STS i Betclic nie zapominają jednak o swoich stałych graczach, którzy nie mogą liczyć już na promocje powitalne. Oni też znajdą w tych miejscach coś dla siebie. Czasami są to różnego rodzaju bonusy terminowe. W innych przypadkach mogą np. dotyczyć konkretnego wydarzenia sportowego. Przypatrzmy się bliżej tego typu promocjom.

STS stałe promocje

Gdy w świecie sportu dzieje się akurat coś bardzo istotnego, bardzo prawdopodobne, że STS przygotował z tej okazji specjalną promocję dla wszystkich graczy. Mogą to być rozgrywki Ligi Mistrzów, Mistrzostw Europy, Mistrzostw Świata, a nawet tenisowe turnieje Wielkiego Szlema, spotkania reprezentacji Polski czy zmagania skoczków narciarskich. Warto przy okazji takich imprez i wydarzeń śledzić stronę bukmachera. 

Ale to nie wszystko. Są też bowiem promocje trwające dłużej. Nie ograniczają się one do konkretnego wydarzenia. Mogą one np. nagradzać graczy najbardziej aktywnych.

STS stałe promocje - Zaproś kumpli

Bonus na grę w STS można dostać m.in. za to, że zaprosimy do dokonania rejestracji naszego znajomego. Jakie są dokładne zasady tej promocji? Już tłumaczymy.

Na początek należy wejść z pozycji panelu użytkownika w zakładkę “Zaproś kumpla” i tam kliknąć w pole “Zaczynamy”. Żeby dostać od STS specjalny link rejestracyjny, który pozwoli znajomemu założyć konto z naszego polecenia, trzeba wcześniej dokonać wpłaty na swoje konto i obrócić przynajmniej kwotę w wysokości 25 zł. Do obrotu wliczają się zakłady pojedyncze i wielokrotne, a kurs łączny nie może być mniejszy niż 1.85

Jeśli to zrobimy, dostaniemy specjalny link, który należy przesłać naszemu kumplowi. On powinien zarejestrować się po kliknięciu w niego. Bonus za jego zaproszenie dostaniemy wówczas, gdy wpłaci na swoje konto przynajmniej 50 zł i zrealizuje obrót w wysokości 500 zł, pamiętając o opisanym już wyżej kursie minimalnym - 1.85.

Kiedy kumpel wykona “zadanie”, wówczas my otrzymamy 50 zł na grę. W ten sposób STS nagradza gracza za maksymalnie sześć zaproszonych osób. Co więcej, w przypadku trzeciego i szóstego “sprowadzonego” kumpla bukmacher daje zapraszającemu jeszcze dodatkowe 20 zł bonusu. Każde otrzymane w ramach tej promocji 50 zł trzeba jeszcze obrócić. Trzykrotnie, po kursie minimalnym 1.91. Do obrotu wliczają się wyłącznie kupony wygrane.

STS stałe promocje - Ekstra 25 PLN + 25 PLN na esport

Kolejna stała promocja w STS. Dzięki akcji “Ekstra 25 PLN” można co tydzień zgarniać dodatkowe 25 zł na grę. Za co? Ano za stawianie zakładów związanych ze sportami wirtualnymi, czyli symulacjami m.in. piłki nożnej, tenisa ziemnego czy koszykówki. Jeśli w obrębie tygodnia (od poniedziałku do niedzieli) zagramy za minimum 300 zł właśnie na tego typu zdarzenia (wliczają się tylko zakłady o kursie nie mniejszym niż 2.00), zostaniemy obdarowani wspomnianymi 25 zł przez STS. Po otrzymaniu takiego bonusu też trzeba dokonać obrotu. Trzykrotnego, po kursie minimalnym 1.91. Wliczają się do niego wyłącznie wygrane kupony.

Identyczna promocja obowiązuje też w przypadku gry na BetGames (legalne, symulowane gry karciane). Warunki są tu takie same.

To wszystko? No właśnie nie. 25 zł można dostać też w ramach promocji “Bezpieczne 25 PLN na Esport”. Tu również jeden etap to cały tydzień. Aby taki bonus otrzymać, najpierw trzeba zagrać zakład pojedynczy na zdarzenie z esportowej oferty. Kurs minimalny? 1.85. W trakcie trwania jednego etapu należy w ten sposób zagrać za łącznie 50 zł. Możemy to zrobić przy użyciu jednego zakładu o takiej właśnie wartości lub też kilku, które łącznie dadzą chociaż 50 zł. Za każdy przegrany kupon STS oddaje 10% wartości stawki (jeśli graliśmy więc za wspomniane 50 zł, a przegramy, dostaniemy 5 zł). Zwroty mogą się sumować. W ten sposób STS może oddać podczas jednego etapu maksymalnie 25 zł.

Obrót wygląda tu identycznie jak w promocjach opisanych wyżej. Musi być przynajmniej trzykrotny, z zachowaniem kursu minimalnego (1.91). Wliczają się do niego wyłącznie stawki zakładów wygranych.

STS stałe promocje - Pewne 20 PLN

Kolejna promocja związana ze sportami wirtualnymi. Tym razem zyskać można dodatkowe 20 zł na grę. Za co? Za pierwszy zakład puszczony właśnie na typy z tej kategorii. STS zwraca bowiem środki z przegranych kuponów, które zawarliśmy w ciągu jednej doby (od północy do 23.59). Czas liczy się od pierwszego zawartego zakładu po rozpoczęciu akcji lub - gdy mowa o nowych użytkownikach, którzy zarejestrowali się w trakcie trwania promocji - od momentu założenia konta gracza. Do akcji wliczają się kupony z kursem całkowitym nie mniejszym niż 1.90.

Bukmacher przyznaje w tym przypadku zwrot o równowartości wszystkich stawek przegranych zakładów, jednak maksymalnie może to być 20 zł. Należy też pamiętać, że potrącony zostanie podatek. Aby więc otrzymać dokładnie 20 zł od STS, należy zagrać w ciągu doby za 22.73 zł. Gdy dostaniemy już bonus, musimy nim jeszcze obrócić. Trzykrotnie, ponownie pamiętając o kursie minimalnym - 1.91. Do obrotu wliczają się wyłącznie stawki z zakładów wygranych.

Identyczna promocja czeka też dla graczy BetGames. Wszystkie zasady i warunki wyglądają w tym przypadku tak samo. Z obu bonusów można skorzystać równocześnie. Jeden z nich nie wyklucza drugiego.

Betclic stałe promocje

Betclic także ma czym “utrzymać” przy sobie stałych graczy, oferując im różnego rodzaju promocje. Często dotyczą one konkretnych wydarzeń związanych ze sportem, ale w niektórych przypadkach nie są tak ograniczone w czasie i swoim zasięgu. Warto na pewno śledzić stronę bukmachera, by nie przegapić ciekawych bonusów. My opiszemy dla Was te bardziej stałe.

Betclic stałe promocje - Multi+

Promocja, która z pewnością ucieszy fanów stawiania słynnych taśm. Im więcej bowiem zdarzeń zawartych na kuponie, tym większa bonifikata od Betclic. Aby nasz zakład zaliczał się do Mulit+, musi składać się z przynajmniej pięciu typów, a kurs każdego z nich nie może być mniejszy niż 1.20, by do takiej promocji się łapał.

Jeśli więc “skleimy” kupon z pięcioma zdarzeniami, przy ewentualnej wygranej bukmacher doda nam do niej dodatkowe 7%. A im więcej typów - tym większy bonus od bukmachera. 

 • przy pięciu zdarzeniach ewentualna wygrana wzrośnie o 7%.
 • Z sześcioma zdarzeniami – o 14%.
 • Z siedmioma – o 20%.
 • Z ośmioma – o 25%.
 • Z dziewięcioma – o 30%.
 • Z dziesięcioma – o 35%.
 • Z jedenastoma  – o 40%.
 • Z dwunastoma  – o 45%.
 • Z trzynastoma – aż 50%! 

Oferta tyczy się jedynie zakładów z widocznym logiem multi+. Co istotne, promocja nie jest związana z jakimkolwiek obrotem. Po prostu Betclic znacząco powiększa wygrane przy zakładach z odpowiednią liczbą postawionych zdarzeń.

Betclic stałe promocje - Boost

W ramach innej, stałej akcji bukmacher proponuje natomiast Boost, a więc powiększone kursy na wybrane zdarzenia. Na stronie głównej Betclic znajdziemy zakładkę “Super Kursy”, a tam listę zazwyczaj kilku zdarzeń możliwych do obstawienia właśnie z opcją, która zawarta jest już w samej nazwie promocji.

Sprawdź kody promocyjne:

STS czy Betclic - porównanie stałych promocji

Jak można porównać ze sobą stałe promocje oferowane przez opisanych wyżej bukmacherów, a więc STS i Betclic? Ponownie pierwsza z wymienionych firm zdecydowała się taką promocję bardziej rozszerzyć, proponując coś przede wszystkim dla fanów sportów wirtualnych i e-sportu.

Betclic z kolei tego typu bonusów stałych ma mniej, ale mogą one mocno przypaść do gustu tym, którzy niekoniecznie ograniczają się do obstawiania zmagań wirtualnych, a lubią na swoich kuponach zawrzeć również typy związane z piłką nożną, tenisem ziemnym czy jakąkolwiek inną dyscypliną sportu. Najbardziej zadowoleni powinni być tu fani słynnych taśm, którzy dzięki obstawianiu wielu zdarzeń mogą zyskać na promocji Multi+.

U kogo jest więc lepiej? STS czy Betclic? Trudno powiedzieć. Wszystko zależy od tego, czego oczekujemy od bukmachera. Jakie dyscypliny i rozgrywki lubimy stawiać. Czy preferujemy kupony z niewielką liczbą zdarzeń, czy może jednak takie, które mają ich zdecydowanie więcej. Jeśli odpowiemy sobie na te pytania, wówczas łatwiej nam będzie wybrać dla siebie konkretnego bukmachera.

Nota prawna

Podmioty, które uzyskały zezwolenie Ministra Finansów na urządzanie i prowadzenie działalności w zakresie zakładów wzajemnych przez sieć Internet:

Star - Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach (KRS: 0000080269, NIP: 642-21-87-001, REGON: 273378209) - zezwolenie z dnia 21 lutego 2012 r. nr SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12;
FORTUNA online zakłady bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Cieszynie (KRS: 0000002455, NIP: 548-11-92-629, REGON: 070707400) – zezwolenie z dnia 23 stycznia 2012 r. nr SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565;
BEM Operations Limited z siędzibą na Malcie, Level 3, Tagliaferro Bussines Centre, Gaiety Lane, Sliema, działająca przez przedstawiciela: Pejot 1 Sp. z o.o., ul. Powstańców Śląskich 52D, 53-333 Wrocław (KRS:0000573383) - zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017.
BetFan sp. z o.o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KRS: 0000727637, NIP: 5252747132, REGON: 369967041) - zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018.
Cherry Online Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KRS:0000678163, NIP: 1132942188, REGON: 367291480) - zezwolenie z dnia 28 czerwca 2018 r. nr PS4.6831.26.2017.
TOTOLOTEK S.A. z siedzibą w Warszawie (KRS: 0000027214, NIP: 524-03-02-341, REGON: 010333455) - zezwolenie z dnia 20 czerwca 2013 r. nr AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485;
LV BET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach (KRS: 0000534588, NIP: 954-275-17-76, REGON: 360297047) - zezwolenie z dnia 13 maja 2016 r. nr PS4.6831.9.2016.EQK; E-TOTO Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KRS 0000370248, NIP 5272639256, REGON 142666660) - zezwolenie z dnia 28 listopada 2014 r. nr AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17; SUPERBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach (KRS: 0000666114, NIP: 9542775133, REGON: 366704393) - zezwolenie z dnia 18 października 2019 r. nr. PS4.6831.5.2019;

STS
1460 PLN

Oferta powitalna 1200 1460 PLN złożona z aż trzech bonusów! 231 PLN zakład bez ryzyka, 29 PLN freebet i 1200 PLN od depozytu. Kod MEGABONUS

Fortuna
2720 PLN

Oferta na EURO 2020 w Fortunie! 600 PLN bez ryzyka, 20 PLN bez depozytu i 2100 PLN od wpłaty!

Superbet
584 PLN

Z kodem promocyjnym MECZYKI cashback 500 PLN + freebet 34 PLN za pierwszą wpłatę + bonus 50 PLN

ETOTO
2500 PLN

1500 PLN od pierwszej wpłaty i dodatkowo 1000 PLN w bonusach i freebetach

 

Betclic
550 PLN

Cashback 500 550 PLN dla nowych graczy. Kod rejestracyjny: MEGABONUS550