Typowanie piłki nożnej po przerwie reprezentacyjnej.

Przerwy reprezentacyjne są specyficznymi okresami w kalendarzu piłkarskim, bo z jednej strony dają możliwość odpoczynku piłkarzom zespołów mocno eksploatowanych w spotkaniach ligowych i pucharowych rozgrywanych zwykle co trzy dni, a z drugiej strony często wybijają z rytmu drużyny będące ostatnio w dobrej dyspozycji. Warto pamiętać o kilku zasadach związanych z tymi spotkaniami by uważać na ewentualne niespodzianki lub nawet spróbować je wykorzystać.

Specyfika terminarza piłkarskiego

Terminarz piłkarski jest napięty głównie ze względu na to, że wiele zespołów musi łączyć grę w lidze ze spotkaniami w europejskich pucharach rozgrywanymi systemem wtorek-czwartek i choć oczywiście terminarz ligowy jest do tego dostosowywany (pucharowicze grają zazwyczaj w niedzielę lub nawet w poniedziałek) narastające zmęczenie czołowych zawodników bywa dużym problemem. Przerwa reprezentacyjna jawi się w tym kontekście jako wybawienie, bo przecież w tym czasie piłkarze grają zazwyczaj maksymalnie dwa spotkania, nie we wszystkich po 90 minut ze względu na rozgrywanie spotkań towarzyskich. Nie wszystko jest jednak tak proste jak się wydaje.

Spotkania reprezentacji często bowiem wiążą się z długimi i uciążliwymi podróżami, a powroty bywają trudne i często zawodnicy wracają z meczów kadry w ostatniej chwili i bywa, że w konsekwencji nawet nie są umieszczani w kadrach meczowych co dotyczy głównie zawodników z Ameryki Południowej często powracających do swoich ojczyzn. Inną kwestią jest rytm meczowym określonych zespołów, który przed przerwą był w bardzo dobrej formie, w ostatnich meczach mógł okazywać już pewne oznaki gorszej dyspozycji, a po powrocie do gry przegrywa spotkania ku niezadowoleniu graczy, a ku uciesze bukmacherów.

O czym warto pamiętać typując mecze po przerwie reprezentacyjnej

Często mówi się, że typowanie spotkań po meczach reprezentacji przypomina trochę obstawianie meczów na początku sezonu gdy co prawda znamy wyniki meczów kontrolnych i potencjał kadrowy, ale trudno powiedzieć w jakiej formie są zespoły. Oczywiście jest to duża przesada, bo zaledwie dwa tygodnie wcześniej zespoły grały spotkania o stawkę, ale wskazuje na jeden ważny element: rytm meczowy danych zespołów. Drużyny po jednym dobrym spotkaniu potrafią rozpocząć dobrą serię, jeśli tylko sprzyja im terminarz; czasami bywa też odwrotnie: solidne zespoły zaliczają kilka meczów bez wygranej po wpadce w pojedynczym spotkaniu.

Po wcześniejszej przerwie reprezentacyjnej przykładem takiej drużyny było w Premier League Watford, które już na starcie wygrało na wyjeździe z niezwykle solidnym Wolverhampton i rozpoczęło krótki okres dobrej gry choć tuż przed przerwą podopieczni Javiego Gracii przegrali aż 0:4 u siebie przeciwko Bournemouth. Popularne Szerszenie to przykład teamu, który wykorzystał przerwę reprezentacyjną by zewrzeć szeregi i warto o tym pamiętać. Zwykle należy unikać meczów zespołów o podobnym potencjale, w których duża liczba typerów wybiera typ tylko i wyłącznie z powodu kiepskiej gry drużyny bezpośrednio przed przerwą czy też nawet pojedynczego słabego spotkania.

Kwestią, która już zasygnalizowaliśmy jest również późny powrót zawodników po spotkaniach reprezentacji, szczególnie w odniesieniu do zawodników z Ameryki Południowej, którzy często wracają do Europy na ostatnią chwilę. Należy mieć to na uwadze, szczególnie w przypadku zespołów, które opierają swoją siłę na graczach z Brazylii czy z Argentyny i śledzić ewentualne newsy na temat tego czy kluczowi zawodnicy powrócili już do gry. W trakcie spotkań reprezentacji dochodzi też do wielu kontuzji, a zawodnicy wypadają nawet na kilka tygodni. Informacje na ten temat są zwykle powszechnie dostępne więc potrzeba tylko właściwej oceny siły zespołu bez danego gracza.

Sprawdź ranking bukmacherów i nasze wyjątkowe promocje
Ranking

Bukmacherzy

Tylko na Meczyki.pl: Podczas rejestracji wpisz kod 1000plus29pln. Kliknij w "Sprawdź", aby zapoznać się ze szczególami. Uwaga! Wygraj bilety na mecz Polska - Izrael!

Jeden z największych legalnych bukmacherów w Polsce. Świetna, potrójna oferta startowa - kliknij w "sprawdź" i dowiedz się więcej.

Tylko na Meczykach: wpisz kod 60plnmeczyki i poza standardową ofertą powitalną, odbierz punkty, które wymienisz na nagrodę.

Wszystkie

Typy bukmacherskie

Obie drużyny strzelą - both to score Borussia nie jest w najlepszej formie, ma spore problemy w obronie i może w tym spotkaniu stracić gola. Co prawda Freiburg nie zdobył bramki w ostatnich pięciu domowych spotkaniach z rzędu z Borussią, ale obecnie utrzymuje serię dziesięciu domowych meczów z przynajmniej jednym strzelonym golem.
Obie drużyny strzelą - both to score Niewiele się zmieniło po powrocie Zinedine'a Zidane'a, a drużyna nadal gra w kratkę i jak się wydaje piłkarze po prostu czekają na zakończenie tego sezonu. Athletic od dłuższego czasu jest w dobrej dyspozycji, ma spore szanse na awans do europejskich pucharów i powinien sprawić Realowi spore problemy. Typujemy wyrównany mecz z bramkami dla obu ekip.
Arsenal wygra Kanonierzy w meczu z Napoli potwierdzili, że są w niezłej formie i w lidze także będą walczyć o pierwszą czwórkę. Crystal Palace to wymagający, bo grający dosyć solidnie zespół, który jednak w starciu z bardzo dobrym u siebie rywalem stoi na straconej pozycji.
Poniżej 3.5 bramki (under 3.5) Po udanym wyjeździe do Porto Liverpool w niedzielę powinien się skupić na zdobyciu trzech punktów w lidze. Cardiff zagrało dobre spotkanie przeciwko Brighton i zwiększyło swoje szanse na pozostanie w lidze, ale zespół z Walii może nie być w stanie strzelić gola w rywalizacji z bardzo solidnym w tym sezonie w obronie Liverpoolem. Drużyna Kloppa z kolei będzie myślała zapewne przede wszystkim o wygraniu spotkania najmniejszym nakładem sił stąd typ na under.
×
Włącz powiadomienia przeglądarkowe i otrzymuj od nas najważniejsze wiadomości sportowe! Kliknij w poniższą instrukcję i dowiedz się, jak to zrobić.