Wojna online - gra w karty przez internet - STS Betgames

Wojna online - gra w karty przez internet - STS Betgames
sts.pl / meczyki.pl
autor: Aleksander Nowomiejski14 kwi 2020 | 13:07

Wojna to jedna z najprostszych gier karcianych, z którą zapewne spotkała się zdecydowana większość ludzi, którzy kiedykolwiek grali w karty towarzysko. Rozgrywka ta rzadko bywa wykorzystywana w grach kasynowych, pewnie ze względu na jej prosty charakter. Znajduje się ona jednak w ofercie Betgames na stronie bukmachera STS, gdzie jednak można tylko obstawiać rezultaty poszczególnych rozdań.

Bukmacher STS- bonusy i promocje Betgames

Na skróty:

  1. Gra karciana w wojnę - zasady
  2. Wojna online w STS Betgames
  3. Pozostałe gry w Betgames STS
  4. Promocja w STS na grę w Betgames

Mało jest osób mających kiedykolwiek styczność z rozgrywkami karcianymi, które nie słyszały o grze w wojnie. To jedna z najstarszych i najprostszych gier, oparta kompletnie na prawdopodobieństwie, w którą grało się najczęściej w czasach dzieciństwa. W przeciwieństwie do pokera nie potrzeba do niej właściwie żadnych umiejętności, a nauczenie się jej zajmuje kilka minut. Właściwie nie bywa ona wykorzystywana w grach hazardowych, wyjątkiem jest właściwie jej obecność w usłudze Betgames na stronie STS.

W tym artykule przybliżymy zasady gry w wojnę online, a także omówimy kolejne fazy rozgrywki na stronie Betgames.

Gra karciana w wojnę - zasady

STS BetGames - wojna online - podstawowe zasady

W wojnę gra się zazwyczaj jedną talią kart, standardową, zawierającą 52 karty bez jokera. Karty rozdaje się po równo wszystkim uczestnikom rozgrywki, którzy tasują je i później wykładają kolejno po jednej. Posiadacz najwyższej karty zabiera karty przeciwników, kładąc je na koniec swojej talii. Patrzy się tu wyłącznie na nominały karciane, ich kolory nie mają żadnego znaczenia. Ósemka jest zatem wyższa od siódemki, walet od dziesiątki, a król od damy. W momencie gdy przynajmniej dwie osoby mają takie same karty rozpętuje się wojna, zazwyczaj kładzie się po jednej karcie zakrytej, a następnie odkrywa się jedną kartę. Posiadacz najwyższej zabiera ze stołu wszystkie pozostałe karty.

Rozgrywka gry w wojnę w rzeczywistości może trwać bardzo długo, bo wygrywa ta osoba, która zgarnie wszystkie karty przeciwnika. Dziś jest to gra kojarzona przede wszystkim z osobami w młodym wieku, które nie nauczyły się jeszcze grać w bardziej skomplikowane gry. Jej zasady można nieco modyfikować,jeszcze przed startem określonej partii, ale ogólnie nie podlegają one większym zmianom. Dobrze widzimy, że jest to bardzo prosta gra, w której liczy się jedynie szczęście i na dłuższa metę szybko się nudzi, chyba że poszczególne wyniki rozgrywek staną się przedmiotem zakładów.

Wojna online w STS Betgames

STS Betgames - wojna online - zasady gry

Podobnie jak w przypadku poprzednich gier, jak poker i bakarat, w Betgames nie bierze się udziału w samej rozgrywce z krupierem, a jedynie obstawia się rezultaty kolejnych rozdań kart graczowi i krupierowi. Rozgrywka rozpoczyna się jeszcze przed rozdaniem pierwszej karty graczowi. Użytkownik może wtedy postawić na jedną z opcji: wygraną gracza, wygraną krupiera lub wojnę. Z uwagi na prawdopodobieństwo ostatnia opcja jest oczywiście najwyżej płatna, a kurs na nią wynosi zawsze powyżej 10,  po rozdaniu pierwszej karty graczowi sięga nawet 15. W praktyce jednak taka sytuacja ma miejsce bardzo rzadko, a wynika to oczywiście z rachunku prawdopodobieństwa. Przed rozdaniem pierwszej karty gracz ma 15 sekund na obstawienie jednej z głównych opcji lub zakładu z tych dostępnych po lewej stronie, o których wspomnimy jeszcze później.

Wojna online w Betgames - sytuacja przed rozdaniem pierwszej karty

Przed rozdaniem pierwszej karty - gra karciana wojna online

Druga część rozgrywki, w której można zawrzeć zakład rozpoczyna się po rozdaniu karty graczowi. Na ekranie pojawiają się uaktualnione kursy. Jeśli graczowi dobrano jakąś figurę ma on duże szanse na zwycięstwo i kurs na niego zdecydowanie spada, rośnie za to kurs na wygraną krupiera. Jeśli zaś gracz dostał niską kartę to na jego wygraną będą wyższe kursy. Oczywiście rozdanie dwójki powoduje, że Bukmacher zawiesza kursy na wygraną gracza, a możliwe jest tylko zagranie na wojnę. W przypadku rozdania trójki spotykamy najwyższy możliwy kurs na wygraną gracza, obstawienie wygranej krupiera jest z kolei zawieszone. Na zagranie, ostatni raz w tym rozdaniu, użytkownik ma 20 sekund.

Wojna online w Betgames - po rozdaniu karty graczowi

Po rozdaniu pierwszej karty - gra karciana wojna online

Rozgrywka kończy się w momencia odsłonięcia karty krupiera. Zgodnie z zasadami gry, jeśli wyższa kartę miał gracz wygrywają wszystkie zakłady oddane na tę stronę, jeśli krupier- zakłady na niego. O remisie nie ma mowy: w przypadku wojny wygrywają wszystkie typy na tę opcję, a przegrywają na każdą inną. Możliwe jest oddanie dwóch przeciwstawnych typów w różnych momentach rozgrywki np. zagranie na stronę gracza przez rozdaniem pierwszej karty i na krupiera już po jej zobaczeniu. Zakłady wniesione w poprzedniej rundzie nie mają wpływu na dalsze zakłady, dlatego ich uczestnicy mają możliwość wnoszenia zakładów na ten sam wynik lub różne wyniki wielokrotnie. Wyniki poprzednich rozdań można zobaczyć w zakładce “Wyniki”.

Wojna online w Betgames - koniec rozdania

Koniec rozdania - gra karciana wojna online

Oprócz zakładów na wygraną w kolejnych rozdaniach dostępne są także zakłady na kolejną kartę. Po lewej stronie widzimy zakłady na kolor kolejnej karty (czarna lub czerwona), to czy kolejna karta będzie kier, karo, trefl czy pik, wyższa czy niższa niż 8, figurą czy też kartą numerowaną albo asem. Kursy na poszczególne opcje mogą znacząco odbiegać od poprzednich i wiąże się to z ilością kart danego koloru/wartości, które pozostały w talii w danym rozdaniu.

Pozostałe gry w Betgames STS:

Promocja w STS na wojnę online w Betgames - do 1305 PLN bonusów

Firma STS przygotowała dla swoich nowych graczy wiele promocji, które można wykorzystać także na grę w wojnę w Betgames. Po zarejestrowaniu się na STS z linka na naszej stronie użytkownik otrzymuje darmowy zakład o wartości 29 PLN. Jest to bonus, który jest dostępny bez konieczności dokonywania pierwszego depozytu.Ważne jest w nim też to, że kwoty 29 PLN nie trzeba wydawać od razu na jeden zakład, można ją podzielić na kilka mniejszych. Kwotę darmowego zakładu należy obrócić przed wypłatą: minimum trzy razy po kursie 1.91. Do obrotu zaliczana jest także gra w zakładach na sporty wirtualne.

Bukmacher STS- bonusy i promocje Betgames

W Betgames można skorzystać również  z Cashbacka 31 PLN. To oferta, dzięki której nowy gracz dostaje zwrot do 31 złotych, w przypadku gdy pierwszy zakład okaże się przegrany. Aby z niego skorzystać, należy zarejestrować się u Bukmachera z linka na naszej stronie, np.: TUTAJ, a po spełnieniu wymogów rejestracji i pierwszej wpłacie zagrać pierwszy zakład. Przy obliczaniu kwoty zwrotu należy wziąć pod uwagę 12%-owy podatek.  By uzyskać zwrot 31 PLN należy zatem postawić zakład za minimum 35.23 PLN (25.23 PLN x 0.88 = 31 PLN)

Nowi użytkownicy mogą także skorzystać z bonusu 100% od pierwszego depozytu, aż do 1200 PLN! Po wpłacie 300 PLN gracz otrzymuje dodatkowe 300 PLN bonusu do wykorzystania, zarówno na zwykłe zakłady sportowe, jak i na grę w Betgames. Wpłata 1200 PLN daje najwyższą kwotę określoną w promocji, czyli 1200 PLN.

STS przygotował również promocje, bezpośrednio związane z Betgames. Są to bonusy przeznaczone dla graczy, którzy zagrali swoje pierwsze zakłady. Pierwsza z nich daje możliwość zwrotu przegranych stawek zakładów, które zostały rozliczone w ciągu określonego dnia, maksymalnie do 20 PLN. Druga zaś daje zwrot 10% kwoty stawek zakładów  zagranych w ciągu bieżącego tygodnia, do 25 PLN. Oba bonusy zostały szczegółowo omówione w specjalnym artykule, który został im poświęcony.

Pewne 20 PLN w Betgames

Jest to promocja, w ramach której STS zwraca sumę stawek przegranych kuponów; chodzi tu o zakłady zawarte w danym dniu i rozliczone od 0:00 do 23:59 tego dnia. Co istotne liczą się w nim tylko stawki przegranych kuponów w Betgames. Korzystając z  przykładu podanego na stronie STS: użytkownik, który zawarł zakłady na 22.73 PLN, które zostały rozliczone jako przegrane dostaje zwrot 20 PLN (22.73 x 0.88), liczymy tu bowiem 12%-owy podatek. Pod uwagę brane są jednak tylko zakłady o kursach minimum 1.9, liczonym na moment rozstrzygnięcia zakładu. Dotyczy ona tylko użytkowników, którzy zarejestrowali się na stronie STS po 28 lutego 2020, czyli dacie rozpoczęcia trwania promocji. Zwrot jest dokonywany na konto bonusowe do trzech dni od momentu spełniania warunków promocji. Aby skorzystać z promocji, należy zarejestrować się u Bukmachera z linka na naszej stronie, np.: TUTAJ.

Bezpieczne 25 PLN na Betgames

Ta promocja dotyczy z kolei wszystkich zarejestrowanych użytkowników Bukmachera, a jedynym warunkiem uczestnictwa jest kliknięcie w przycisk “weź udział”. Od tego momentu STS zlicza stawki wszystkich zakładów postawionych na Betgames, minimalny kurs takich kuponów to jednak 2.0. Sumowane są kwoty zakładów zawartych i rozliczonych w ciągu tygodnia, od poniedziałku 0:00 do niedzieli o godzinie 23:59. Stawiając w tym czasie 250 PLN gracz otrzymuje 22 PLN bonusu (250 PLN x 0.88 x 0.1), za obrót na kwotę 100 PLN użytkownik dostanie 8.8 PLN bonusu (100 PLN x 0.88 x 0.1) itd.. Maksymalna kwota bonusu to 25 PLN. Każdy użytkownik może uzyskać tylko jeden bonus w trakcie trwania danego etapu akcji promocyjnej. Przed wypłatą kwotę bonusu należy obrócić: minimum 3 razy po kursie 1.91 lub wyższym.

Bukmacher STS- bonusy i promocje Betgames

Nota prawna

Firma STS, czyli: Star – Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. posiada zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych wydane przez Ministra finansów. Zezwolenie wydane 21.02.2012 roku, numer: SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Hazard związany jest z ryzykiem. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. - legalny bukmacher działający w Polsce na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych. Graj rozważnie, hazard może uzależniać. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

BEM Operations Limited posiada zezwolenie na urządzanie bukmacherskich zakładów wzajemnych za pośrednictwem sieci Internet wydane przez Ministra Finansów dnia 26 września 2018 r. na okres 6 lat o numerze PS4.6831.11.2017. Hazard związany jest z ryzykiem. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

BETFAN Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KRS: 0000727637, NIP: 5252747132, REGON: 369967041) zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. BETFAN to legalny polski bukmacher. Hazard wiąże się z ryzykiem. Gra u nielicencjonowanych podmiotów jest niezgodna z prawem.

Firma PZBUK działa na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych - bukmacherskich przez sieć Internet wydanego przez Ministra Finansów w dniu 28 czerwca 2018 roku na okres 6 lat o numerze PS4.6831.26.2017. Hazard związany jest z ryzykiem. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

Firma TOTOLOTEK S.A. posiada zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych wydane przez Ministra finansów. Zezwolenie wydane 20.06.2013 roku, numer: AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD 61485. Hazard związany jest z ryzykiem. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

Firma LVBET posiada zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Zezwolenie wydane dnia 13 maja 2016 r. numer PS4.6831.9.2016.EQK. Hazard związany jest z ryzykiem. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

E-TOTO zakłady bukmacherskie sp. z o.o. - legalny bukmacher działający w Polsce na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych, nr zezwolenia: AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17. Graj rozważnie, hazard może uzależniać. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencje prawne.

1260 PLN

Dwa Trzy bonusy na start, o łącznej wartości 1225 1260 PLN. Kod rejestracyjny: MEGABONUS

1145 PLN

Zakład bez ryzyka 100 125 PLN + darmowy zakład za 20 PLN + bonus od pierwszej wpłaty 1000 PLN

3100 PLN

"Pakiet Pudziana" w wysokości 3000 PLN na start gry oraz "Siano wraca", czyli 100 PLN bez ryzyka

550 PLN

Cashback 500 550 PLN dla nowych graczy. Kod rejestracyjny: MEGABONUS550