Zagraniczni nielegalni bukmacherzy

Zagraniczni nielegalni bukmacherzy
meczyki.pl
autor: Aleksander Nowomiejski15 wrz 2020 | 10:17
0
Liczba Głosów: 0
Zagłosuj

Na polskim rynku zakładów wzajemnych działa wielu legalnych bukmacherów, którzy gwarantują swoim graczom bezpieczeństwo i wypłacalność. Mimo naprawdę bogatego wyboru, typerzy nierzadko decydują się na korzystanie z usług stron zagranicznych, które w naszym kraju nie działają legalnie. Zawieranie zakładów u tych bukmacherów wiąże się z ryzykiem, a w dalszej części artykułu tłumaczymy, dlaczego nie warto go podejmować i lepiej postawić na sprawdzone firmy.

Na skróty:

  1. Legalni i nielegalni bukmacherzy w Polsce
  2. Nielegalni bukmacherzy - dlaczego nie warto z nich korzystać?
  3. Legalni bukmacherzy - bonusy dla nowych graczy

Każdy, kto korzysta z usług bukmacherów w Polsce musi liczyć się z tym, że zgodnie z prawem musi zapłacić 12% każdej swojej wygranej jako podatek od gier. Istnieją jednak strony firm, które nie są legalnie zarejestrowane w Polsce i obchodzą ten przepis. Korzystanie z ich usług nie jest jednak legalne, ani w pełni bezpieczne

Strony zagranicznych bukmacherów, którzy nie odprowadzają podatku 12% od wygranej, znajdują się na liście zakazanych domen i działają w tzw. “szarej strefie”. Wszystko to zapoczątkowała znowelizowana ustawa hazardowa z 15 grudnia 2016 roku, która zabroniła działalności w Polsce takim firmom. Większość z nich od razu wycofało się wówczas z polskiego rynku.

Legalni i nielegalni bukmacherzy w Polsce

Bukmacherzy, którzy działają na polskim rynku zakładów wzajemnych niestety muszą liczyć się z tym, że podatek od gier jest w naszym kraju bardzo wysoki. Dla porównania w Irlandii wynosi on 1%, w Austrii 2%, w Niemczech 5%, a na Słowacji 5,5%. W naszym kraju jest to aż 12% - to jeden z głównych powodów wielkości skali “szarej strefy” w Polsce. 

Grając u bukmachera w Polsce warto korzystać przede wszystkim z legalnych możliwości. Lista stron jest bardzo szeroka, a każda firma zachęca nowych graczy do założenia strony swoimi unikalnymi ofertami powitalnymi z różnymi bonusami. Nie istnieje również ryzyko utraty środków poprzez nagłe wycofanie się bukmachera z działalności w Polsce. Można powiedzieć, że korzystanie z usług legalnie działającej strony jest o wiele stabilniejsze i bezpieczniejsze.

Dlaczego nie warto korzystać z usług nielegalnych bukmacherów?

Granie u nielegalnych bukmacherów w Polsce to ryzyko i grozi licznymi konsekwencjami, które wymieniamy w poniższych akapitach.

Kary finansowe za grę u bukmacherów bez licencji

Korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów bez licencji jest przestępstwem skarbowym i grozi za nie szereg konsekwencji. Jeśli przestępstwo zostanie udowodnione, gracz będzie musiał oddać całą wygraną nie pomniejszoną o wysokość stawki. Dodatkowo za branie udziału w zagranicznych zakładach bukmacherskich grozi kara grzywny do 120 stawek dziennych, czyli nawet 8,4 tysiąca złotych. 

Cierpią na tym firmy działające legalnie

Korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów przekłada się na niższe przychody firm posiadających licencję, a przez to mniej środków wpływa do skarbu państwa. W wyniku nowych regulacji prawnych z podatku od gier trafia do niego nawet 500 milionów zł.

Ryzyko utraty środków i danych osobowych

Grając u nielegalnego bukmachera, trzeba liczyć się z tym, że zakłady nie są kontrolowane przez polskie prawo. W razie niewypłacenia ewentualnej wygranej graczowi, nie może on wówczas iść z tą sprawą do polskiego sądu. Korzystanie z usług takich firm może również skończyć się kradzieżą danych personalnych. Pełne bezpieczeństwo gwarantują wyłącznie bukmacherzy, którzy działają legalnie w Polsce.

Sprawdź kody promocyjne:

Legalni bukmacherzy i ich bonusy dla nowych graczy

Oferta bukmacherska na polskim rynku zakładów wzajemnych jest naprawdę bogata i nie trzeba korzystać z nielegalnych usług, aby móc cieszyć się typowaniem meczów. Każdy z wymienionych poniżej bukmacherów stworzył swoje własne bonusy dla nowych i stałych graczy. Nie na wszystkich obowiązuje również wspomniany podatek 12% od wygranej.

Fortuna bonusy dla nowych graczy

Bukmacher Fortuna - bonusy i promocje

Oferta powitalna na stronie Fortuna składa się z trzech bonusów. Nowi gracze mogą skorzystać z freebeta, czyli darmowego zakładu punktów FKP (programu lojalnościowego). Można go przeznaczyć na jeden zakład lub rozbić ją na kilka mniejszych. Drugim bonusem jest cashback - jednorazowy zwrot w przypadku przegrania zakładu. Warto pamiętać, że promocja również jest objęta podatkiem od obrotu i aby otrzymać najwyższy możliwy zwrot, należy zawrzeć zakład za stawką wyższą niż maksimum zwrotu. Ostatnia promocja to podwojenie pierwszego zawartego depozytu.

Aby skorzystać z oferty powitalnej na Fortuna, wystarczy kliknąć w znajdujący się na tej stronie baner tego bukmachera i założyć nowe konto - kod promocyjny wygeneruje się automatycznie w trakcie rejestracji.

STS bonusy dla nowych graczy

Bukmacher STS- bonusy i promocje

Każdy, kto kliknie w baner STS znajdujący się na tej stronie i założy nowe konto, a w trakcie rejestracji wpisze kod promocyjny o treści MEGABONUS, będzie mógł skorzystać z trzech powitalnych bonusów. Pierwszym z nich jest freebet, czyli darmowe środki na grę. U tego bukmachera można skorzystać także z jednorazowego cashbacku. Ostatnią promocją z oferty powitalnej na STS jest bonus 100% od pierwszego depozytu.

Betfan bonusy dla nowych graczy

Bukmacher Betfan - bonusy i promocje

Atrakcyjną ofertę dla nowych i stałych graczy posiada również Betfan. Wielkim atutem tego bukmachera jest to, że wszystkie zakłady o przynajmniej trzech zdarzeniach z kursami 1.35 bądź wyższymi są zwolnione z podatku od wygranej. Oznacza to, że wówczas potencjalna wygrana jest o 14% wyższa. 

Nowi gracze na Betfan otrzymują bonus od trzech pierwszych depozytów - bonus ten nosi nazwę “Pakiet Pudziana” oraz zwrot w przypadku przegrania zakładu. Aby skorzystać z wymienionych promocji, wystarczy kliknąć w baner Betfan widoczny na tej stronie i założyć nowe konto z kodem promocyjnym, który wygeneruje się automatycznie w trakcie rejestracji.

Betclic bonusy dla nowych graczy

Bukmacher Betclic - bonusy i promocje

Betclic to zagraniczny bukmacher, który na polski rynek wrócił po przerwie we wrześniu 2018 roku - właśnie wtedy otrzymał licencję na zawieranie zakładów wzajemnych od polskiego Ministerstwa Finansów. Od tego czasu firma działa w naszym kraju zupełnie legalnie, a jej nowi gracze mogą skorzystać z oferty powitalnej z bonusem cashback. Aby to zrobić, wystarczy kliknąć w baner Betclic na tej stronie i założyć nowe konto.

PZBuk bonusy dla nowych graczy

Bukmacher PZBuk - bonusy i promocje

PZBuk jest jednym z najnowszych bukmacherów, które działają w Polsce. Aby dorównać konkurencji, również stworzył swoją własną ofertę powitalną z dwoma bonusami dla nowych graczy. 

Pierwszym z bonusów na PZBuk jest cashback, dzięki któremu gracz otrzyma zwrot stawki w przypadku przegrania zakładu. Drugi to freebet, czyli darmowe środki na grę. Obie promocje można wykorzystać jednorazowo, ale na stronie znajdują się również bonusy dla stałych graczy.

Etoto bonusy dla nowych graczy

Bukmacher Etoto - bonusy i promocje

Po kliknięciu w dostępny na tej stronie baner Etoto i założeniu konta u tego bukmachera, można skorzystać z powitalnego bonusu, jakim jest powiększenie pierwszej wpłaty gracza

W przypadku wpłat o wartości 100 zł i niższych, faktyczny depozyt będzie wynosił 300%, czyli jeśli wpłacimy 70 zł, na koncie pojawi się 210 zł. Jeśli natomiast wpłata jest większa niż 100 zł. doliczone zostanie do niej 200 zł. 

Na stronie Etoto znajduje się specjalny kalkulator, który pokaże graczowi wysokość bonusu od pierwszego depozytu w przypadku wybranej przez niego kwoty. U tego bukmachera można skorzystać również ze stałych bonusów.

LVBet bonusy dla nowych graczy

Bukmacher LVBet - bonusy i promocje

LVBet to kolejny bukmacher, który posiada w swojej ofercie bonusy dla nowych graczy, którzy założą konto po kliknięciu w baner znajdujący się na tej stronie. 

Pierwszym z bonusów powitalnych na LVBet jest cashback. Aby go otrzymać, wystarczy po ukończeniu rejestracji wysłać do bukmachera maila o treści “Zakład bez ryzyka”. Cashback jest to jednorazowy zwrot w przypadku przegrania zakładu. W przypadku LVBet, gracz może skorzystać z niego po wpłaceniu trzeciego depozytu. 

Na LVBet można znaleźć również bonus od całości pierwszego oraz drugiego depozytu. W przypadku tego typu bonusów wpłata zostaje podwojona i trafia na konto depozytowe gracza po spełnieniu postawionych przez bukmachera warunków obrotu.

Totolotek bonusy dla nowych graczy

Bukmacher Totolotek - bonusy i promocje

Totolotek to jeden z najstarszych bukmacherów na polskim rynku. Jego oferta powitalna składa się z dwóch bonusów, które można otrzymać po kliknięciu w baner dostępny na tej stronie i założeniu nowego konta. 

Nowi gracze na Totolotek zostają obdarowani freebetem, ale aby skorzystać z tej promocji, po zakończeniu rejestracji należy kliknąć w zakładkę “Wpłata” i w odpowiednim miejscu wpisać kod promocyjny “20NASTART”. Oferta zawiera także bonus 100% od pierwszego depozytu.

Superbet bonusy dla nowych graczy

Superbet - bonusy i promocje

To już ostatni bukmacher, który posiada swoją własną ofertę z bonusami dla graczy, którzy zarejestrują się na jego stronie po kliknięciu w baner Superbet widoczny na tej stronie. Firma oferuje nowym typerom bonus od całości trzech pierwszych depozytów. Na jej stronie można znaleźć również wiele promocji dla stałych graczy. 

Wymienieni powyżej bukmacherzy działają na polskim rynku zakładów wzajemnych zupełnie legalnie dzięki otrzymaniu licencji od Polskiego Ministerstwa Finansów. Polecamy, aby, typując mecze i inne wydarzenia sportowe, kulturowe czy polityczne w Internecie, korzystać z usług właśnie takich firm. Nie wiąże się to bowiem z żadnym ryzykiem utraty depozytu, a gracz może być pewny, że w żaden sposób nie łamie wówczas polskiego prawa.

Sprawdź bonusy bukmacherskie:

Nota prawna

Firma STS, czyli: Star – Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. posiada zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych wydane przez Ministra finansów. Zezwolenie wydane 21.02.2012 roku, numer: SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Hazard związany jest z ryzykiem. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. - legalny bukmacher działający w Polsce na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych. Graj rozważnie, hazard może uzależniać. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

BEM Operations Limited posiada zezwolenie na urządzanie bukmacherskich zakładów wzajemnych za pośrednictwem sieci Internet wydane przez Ministra Finansów dnia 26 września 2018 r. na okres 6 lat o numerze PS4.6831.11.2017. Hazard związany jest z ryzykiem. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

BETFAN Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KRS: 0000727637, NIP: 5252747132, REGON: 369967041) zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. BETFAN to legalny polski bukmacher. Hazard wiąże się z ryzykiem. Gra u nielicencjonowanych podmiotów jest niezgodna z prawem.

Firma PZBUK działa na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych - bukmacherskich przez sieć Internet wydanego przez Ministra Finansów w dniu 28 czerwca 2018 roku na okres 6 lat o numerze PS4.6831.26.2017. Hazard związany jest z ryzykiem. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

Firma TOTOLOTEK S.A. posiada zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych wydane przez Ministra finansów. Zezwolenie wydane 20.06.2013 roku, numer: AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD 61485. Hazard związany jest z ryzykiem. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

Firma LVBET posiada zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Zezwolenie wydane dnia 13 maja 2016 r. numer PS4.6831.9.2016.EQK. Hazard związany jest z ryzykiem. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

E-TOTO zakłady bukmacherskie sp. z o.o. - legalny bukmacher działający w Polsce na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych, nr zezwolenia: AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17. Graj rozważnie, hazard może uzależniać. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencje prawne.

Superbet posiada zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów - Superbet - zezwolenie nr PS4.6831.4.2017. Hazard związany jest z ryzykiem. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

1500 PLN

TYLKO DO KOŃCA WRZEŚNIA! 1500 PLN we wszystkich bonusach, w tym zakład bez ryzyka 231 PLN!

2230 PLN

Zakład bez ryzyka 200 210 PLN + darmowy zakład za 20 PLN + bonus od pierwszej wpłaty 2000 PLN

3100 PLN

"Pakiet Pudziana" w wysokości 3000 PLN na start gry oraz "Siano wraca", czyli 100 PLN bez ryzyka

550 PLN

Cashback 500 550 PLN dla nowych graczy. Kod rejestracyjny: MEGABONUS550

550 PLN

Tydzień bez ryzyka dla nowych graczy w Superbet. Cashback 500 PLN + 50 PLN na start