Zagraniczni nielegalni bukmacherzy [NASZ TEST]

Zagraniczni nielegalni bukmacherzy [NASZ TEST]
meczyki.pl
Autor: Aleksander Nowomiejski26 lis 2020 | 12:40
0
Głosów: 0
Zagłosuj

Na polskim rynku zakładów wzajemnych działa wielu legalnych bukmacherów, którzy gwarantują graczom bezpieczeństwo i wypłacalność. Choć w teorii można znaleźć kilkanaście miejsc do gry, typerzy i tak nierzadko decydują się na korzystanie z usług nielegalnych stron zagranicznych. Zawieranie zakładów u tych bukmacherów wiąże się z ryzykiem, poważnymi konsekwencjami prawnymi i karami finansowymi. Nie mamy wątpliwości, że trzeba wybierać wyłącznie sprawdzone źródła. Dlaczego? Więcej wyjaśniamy w niniejszym artykule.

Na skróty:

  1. Legalni i nielegalni bukmacherzy w Polsce
  2. Nielegalni bukmacherzy - dlaczego nie warto z nich korzystać?
  3. Legalni bukmacherzy - bonusy dla nowych graczy

Osoby grające u polskich bukmacherów muszą liczyć się z tym, że zgodnie z przepisami są zobowiązani do uiszczenia podatku od gier hazardowych, który wynosi 12%. Opłata następuje automatycznie przy zawieraniu zakładów, bowiem współczynnik kuponu (mnożnik) nie wynosi x1.00, a x0.88. Czyli realna stawka zakładu wysłanego za np. 100 zł wynosi 88 zł. Takie jest polskie prawo. Istnieją jednak strony operatorów zagranicznych, którzy nie są legalnie zarejestrowani w Polsce i omijają grę z podatkiem. Korzystanie z ich usług nie jest ani bezpieczne, ani zgodne z literą prawa, za to można w ten sposób narazić się na poważne konsekwencje.

Strony zagranicznych bukmacherów, którzy nie odprowadzają podatku i działają bezprawnie, po wprowadzeniu nowelizacji ustawy hazardowej z 2017 r. znajdują się na liście zakazanych domen. Krótko mówiąc, działają w tzw. “szarej strefie”, niegdyś, przed wspomnianą nowelizacją, kontrolującej ok. 90% rynku. Dziś to margines, ale wciąż obecny w Polsce. Z drugiej strony, trzeba uczciwie przyznać, że po zmianie prawa większość firm od razu wycofało się wówczas z naszego rynku. Niektóre całkowicie, niektóre wspominały o chęci powrotu w legalnej odsłonie (dokonał tego Betclic), ale są też podmioty nadal łamiące "reguły gry".

Legalni i nielegalni bukmacherzy w Polsce

Bukmacherzy, którzy działają na polskim rynku zakładów wzajemnych, muszą liczyć się z tym, że podatek od gier jest tutaj bardzo wysoki, jeśli weźmiemy pod lupę inne, wybrane kraje europejskie. Oto przykłady:

  • Irlandia - 1%
  • Austria - 2%
  • Niemcy - 5%
  • Słowacja - 5,5%

Polskie 12% to jeden z głównych powodów niezmiennej obecności “szarej strefy” na naszym rynku.

Zostawmy na chwilę z boku nagminnie łamiących prawo operatorów zagranicznych. Grając u bukmachera w Polsce, warto korzystać z legalnych możliwości. Lista bezpiecznych, zaufanych stron bukmacherskich jest bardzo szeroka, a właściwie każda firma proponuje nowym graczom pakiet bonusów powitalnych, jak np. darmowe zakłady czy zakłady bez ryzyka. Co ważne, w obstawianiu u bukmacherów posiadających stosowną licencję, nie istnieje również ryzyko utraty środków poprzez nagłe wycofanie się operatora z działalności w Polsce. Można powiedzieć, że korzystanie z usług legalnych bukmacherów jest o wiele stabilniejsze i bezpieczniejsze.

Dlaczego nie warto korzystać z usług nielegalnych bukmacherów?

Granie u nielegalnych bukmacherów w Polsce równa się wielkiemu ryzyku i grozi licznymi, poważnymi konsekwencjami, które wymieniamy poniżej. To nie przelewki - naprawdę można zostać ukaranym za celowe łamanie prawa w postaci zamierzonej gry u zagranicznych podmiotów, które nie płacą podatku.

Kary finansowe za grę u bukmacherów bez licencji

Korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów bez licencji jest przestępstwem skarbowym obarczonym surowymi konsekwencjami finansowymi. Jeśli przestępstwo zostanie udowodnione, gracz będzie musiał oddać całą wygraną (niepomniejszoną o wysokość łącznej stawki zakładów). Dodatkowo za branie udziału w zagranicznych zakładach bukmacherskich grozi kara grzywny do 120 stawek dziennych, czyli nawet 8,4 tysiąca złotych. Ministerstwo Finansów, we współpracy z Urzędem Skarbowym i Izbą Celem, może także nałożyć kary sięgające nawet kilkudziesięciu czy ponad stu tysięcy złotych!

Cierpią na tym firmy działające legalnie

Korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów przekłada się na niższe przychody legalnych, polskich firm posiadających licencję. Poza tym, przez to mniej środków wpływa do Skarbu Państwa. W wyniku nowych regulacji prawnych z podatku od gier trafia do niego nawet 500 milionów zł rocznie. 

Ryzyko utraty środków i danych osobowych

Grając u nielegalnego bukmachera, trzeba liczyć się z tym, że te zakłady nie są kontrolowane przez polskie prawo. W razie braku wypłaty ewentualnej wygranej, gracz nie może dochodzić swoich praw w sądzie, bo sam uprzednio je łamał. Uwaga: typowanie w niebezpiecznych, niezaufanych źródłach może skończyć się także poważną kradzieżą danych personalnych, co umożliwia przestępcom kolejne działania. Pamiętajmy: pełne bezpieczeństwo gwarantują wyłącznie bukmacherzy, którzy działają legalnie w Polsce. W dalszej części przybliżymy ich ofertę.

Sprawdź kody promocyjne:

Legalni bukmacherzy i ich bonusy dla nowych graczy

Do obstawiania w Polsce nie są potrzebni zagraniczni operatorzy! Oferta bukmacherska na polskim rynku zakładów wzajemnych jest szeroka, bo zezwolenie na ich oferowanie posiada kilkanaście firm. Wśród nich znajdują się m.in.: STS, Fortuna, Betfan, Betclic, Superbet, Etoto, PZBuk, LV Bet czy Totolotek. Co więcej, każdy z wymienionych bukmacherów proponuje własne bonusy (powitalne i te będące częścią stałej oferty) dla nowych i regularnych graczy. Niektóre promocje umożliwiają legalną grę bez podatku. Spójrzmy, co oferują legalni polscy bukmacherzy. 

STS bonusy dla nowych graczy

Bukmacher STS- bonusy i promocje

Każdy, kto kliknie w baner STS znajdujący się na tej stronie i założy nowe konto, a w trakcie rejestracji wpisze kod promocyjny o treści MEGABONUS, będzie mógł skorzystać z trzech powitalnych bonusów. Pierwszym z nich jest freebet, czyli darmowe środki na grę o wartości 29 zł. Druga promocja to cashback warty 31 zł, czyli zakład bez ryzyka - w razie porażki bukmacher zwraca jego stawkę pomniejszoną o podatek od gier. Z kolei ostatnią promocją oferty powitalnej na STS jest bonus 100% od pierwszego depozytu - podwojenie pierwszej wpłaty. 

Fortuna bonusy dla nowych graczy

Bukmacher Fortuna - bonusy i promocje

Oferta powitalna na stronie Fortuna składa się z trzech bonusów. Nowi gracze mogą skorzystać z freebeta wartego 20 zl, czyli darmowego zakładu, przyznawanego w postaci punktów FKP (programu lojalnościowego). Można go przeznaczyć na jeden zakład lub rozbić na kilka mniejszych. Drugim bonusem jest cashback 210 zł - jednorazowy zwrot stawki w przypadku przegrania zakładu. Warto pamiętać, że promocja również jest objęta podatkiem od obrotu i aby otrzymać najwyższy możliwy zwrot, należy zawrzeć zakład za stawką wyższą niż maksimum zwrotu. Ostatnia promocja to podwojenie pierwszego zawartego depozytu do 2000 zł.

Aby skorzystać z oferty powitalnej na Fortuna, wystarczy kliknąć w znajdujący się na tej stronie baner tego bukmachera i założyć nowe konto - kod promocyjny wygeneruje się automatycznie w trakcie rejestracji. Bez kodu promocyjnego nie jest możliwy udział w wyżej opisanych promocjach na start.

Betfan bonusy dla nowych graczy

Bukmacher Betfan - bonusy i promocje

Ofertę promocyjną dla nowych i stałych graczy posiada również Betfan. Wspominaliśmy o grze bez podatku. Otóż u tego bukmachera wszystkie zakłady o przynajmniej trzech zdarzeniach z kursem pojedynczym 1.35 bądź wyższym, są zwolnione z podatku od wygranej. Zupełnie legalnie, bo Betfan bierze ten podatek na siebie. Wszystko jest zgodne z prawem. Oznacza to, że wówczas potencjalna wygrana jest o 14% wyższa. 

Do tego osoby zarejestrowane w Betfanie mogą liczyć na pakiet bonusów startowych o łącznej wartości 2961 zł. Składają się na niego: darmowe zakłady w wysokości 30 złzakłady bez ryzyka w wysokości 600 zł oraz bonus od trzech pierwszych depozytów w wysokości 2331 zł. Aby skorzystać z tych promocji, wystarczy kliknąć w baner Betfan widoczny na tej stronie i założyć nowe konto z kodem promocyjnym, który wygeneruje się automatycznie w trakcie rejestracji.

Betclic bonusy dla nowych graczy

Bukmacher Betclic - bonusy i promocje

Legalny bukmacher Betclic może się pochwalić najwyższym na rynku powitalnym zakładem bez ryzyka. Z widocznym wyżej kodem promocyjnym wynosi on 550 zł. Jak się zarejestrować? Wystarczy kliknąć w umieszczony tutaj baner bukmachera i założyć konto, nie zapominając o kodzie rejestracyjnym.

PZBuk bonusy dla nowych graczy

Bukmacher PZBuk - bonusy i promocje

Wartość oferty powitalnej u bukmachera PZBuk wynosi 400 zł. Nowi gracze mogą skorzystać z dwóch bonusów startowych. Pierwszy z nich to cashback w wysokości 200 zł, pozwalający odzyskać zainwestowane pieniądze za pierwszy przegrany kupon. Drugi bonus można wybrać - albo bonusy od depozytu o łącznej wartości 200 zł, albo darmowy zakład - freebet w wysokości 10 zł. Bonusy działają jednocześnie, pod warunkiem użycia widocznej powyżej kodu promocyjnego w trakcie rejestracji.

Etoto bonusy dla nowych graczy

Bukmacher Etoto - bonusy i promocje

Po kliknięciu w dostępny na tej stronie baner Etoto i założeniu konta u tego bukmachera, można skorzystać z powitalnego bonusu, jakim jest powiększenie pierwszej wpłaty gracza. To bonus 200% od depozytu do 200 zł, a zatem bukmacher de facto potraja wysokość pierwszego depozytu. Przy wpłacie do 100 zł, będzie do dyspozycji trzykrotność depozytu. Przy wpłacie ponad 100 zł - jej wysokość + 200 zł. Co więcej, na stronie Etoto znajduje się specjalny kalkulator, który pokaże graczowi wysokość bonusu od pierwszego depozytu w przypadku wybranej przez niego kwoty. U tego bukmachera można skorzystać również z innych, stałych bonusów.

LVBet bonusy dla nowych graczy

Bukmacher LVBet - bonusy i promocje

LVBet to kolejny bukmacher, który posiada w swojej ofercie powitalnej bonusy dla nowych graczy, którzy założą konto po kliknięciu w baner znajdujący się na tej stronie.  Pierwszym z bonusów powitalnych na LVBet jest cashback o wartości 333 zł. Aby go otrzymać, wystarczy po ukończeniu rejestracji wysłać do bukmachera maila o treści “Zakład bez ryzyka”. To jednorazowy zwrot w przypadku przegrania zakładu. W LVBet gracz może wykorzystać go po wpłaceniu trzeciego depozytu. 

Na LVBet można znaleźć również bonus od całości pierwszego oraz drugiego depozytu, razem 3000 zł. W obu przypadkach wpłata jest podwajana i trafia na konto depozytowe gracza po spełnieniu postawionych przez bukmachera warunków obrotu.

Totolotek bonusy dla nowych graczy

Bukmacher Totolotek - bonusy i promocje

Oferta powitalna składa się z dwóch bonusów, które można otrzymać po kliknięciu w widoczny wyżej baner i następnie ukończeniu rejestracji. Promocje na start to darmowy zakład o wartości 20 zł oraz bonus od depozytu o wartości 500 zł - łącznie 520 zł. Uwaga: aby skorzystać z wartego 20 zł freebeta, należy po zakończeniu rejestracji kliknąć w zakładkę “Wpłata” i w odpowiednim miejscu wpisać kod promocyjny “20NASTART”.

Superbet bonusy dla nowych graczy

Superbet - bonusy i promocje

Nowi użytkownicy Superbeta mogą liczyć na dwa bonusy powitalne o łącznej wartości 550 zł. W skład tego startowego pakietu promocyjnego wchodzi promocja "Tydzień bez ryzyka", w ramach której można odzyskać do 500 zł ze środków zainwestowanych w zakład. Drugi bonus to premia od pierwszego depozytu w wysokości 50 zł. Na stronę bukmachera Superbet można przenieść się poprzez powyższy baner.

***

Na koniec przypominamy, że wymienieni bukmacherzy działają na polskim rynku zakładów wzajemnych zupełnie legalnie, dzięki otrzymaniu licencji od polskiego Ministerstwa Finansów. Zalecamy, aby typując mecze i inne wydarzenia sportowe, kulturowe czy polityczne w Internecie, korzystać z usług właśnie takich firm - legalnych, bezpiecznych i zaufanych. Nie wiąże się to bowiem z żadnym ryzykiem utraty pieniędzy, a gracz może być pewny, że w żaden sposób nie złamie wówczas polskiego prawa.

Sprawdź bonusy bukmacherskie:

Nota prawna

Firma STS, czyli: Star – Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. posiada zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych wydane przez Ministra finansów. Zezwolenie wydane 21.02.2012 roku, numer: SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Hazard związany jest z ryzykiem. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. - legalny bukmacher działający w Polsce na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych. Graj rozważnie, hazard może uzależniać. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

BEM Operations Limited posiada zezwolenie na urządzanie bukmacherskich zakładów wzajemnych za pośrednictwem sieci Internet wydane przez Ministra Finansów dnia 26 września 2018 r. na okres 6 lat o numerze PS4.6831.11.2017. Hazard związany jest z ryzykiem. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

BETFAN Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KRS: 0000727637, NIP: 5252747132, REGON: 369967041) zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. BETFAN to legalny polski bukmacher. Hazard wiąże się z ryzykiem. Gra u nielicencjonowanych podmiotów jest niezgodna z prawem.

Firma PZBUK działa na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych - bukmacherskich przez sieć Internet wydanego przez Ministra Finansów w dniu 28 czerwca 2018 roku na okres 6 lat o numerze PS4.6831.26.2017. Hazard związany jest z ryzykiem. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

Firma TOTOLOTEK S.A. posiada zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych wydane przez Ministra finansów. Zezwolenie wydane 20.06.2013 roku, numer: AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD 61485. Hazard związany jest z ryzykiem. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

Firma LVBET posiada zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Zezwolenie wydane dnia 13 maja 2016 r. numer PS4.6831.9.2016.EQK. Hazard związany jest z ryzykiem. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

E-TOTO zakłady bukmacherskie sp. z o.o. - legalny bukmacher działający w Polsce na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych, nr zezwolenia: AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17. Graj rozważnie, hazard może uzależniać. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencje prawne.

Superbet posiada zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów - Superbet - zezwolenie nr PS4.6831.4.2017. Hazard związany jest z ryzykiem. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

TYLKO U NAS

Trzy bonusy na start dla nowych graczy STS rejestrujących się z Meczyki.pl! Zakład bez ryzyka 231 PLN, freebet 29 PLN i bonus od pierwszej wpłaty 1200 PLN.

logo meczyki
koszulka bukmachera logo meczyki
1460 PLN

Oferta powitalna 1200 1460 PLN złożona z aż trzech bonusów! 231 PLN zakład bez ryzyka, 29 PLN freebet i 1200 PLN od depozytu. Kod MEGABONUS

2230 PLN

Zakład bez ryzyka 200 210 PLN + darmowy zakład za 20 PLN + bonus od pierwszej wpłaty 2000 PLN

600 PLN

Nowy pakiet startowy w Betfan! m.in. trzy zakłady bez ryzyka na 600 PLN łącznie

550 PLN

Cashback 500 550 PLN dla nowych graczy. Kod rejestracyjny: MEGABONUS550

584 PLN

Freebet 34 PLN za pierwszą wpłatę dla nowych graczy z Meczyki.pl + cashback 500 PLN + bonus 50 PLN