Fortuna 1 Liga

Polska
23 / 24

Tabela

Fortuna 1 Liga 2023/2024
  • Cała tabela
  • Domowa
  • Wyjazdowa
M - MeczeZ - Zwycięstwa+ / - - Bilans bramkowyPKT - Punkty

Tabela polskiej pierwszej ligi

Na tej stronie oferujemy dostęp do tabeli 1. ligi polskiej. Obok każdej drużyny, oprócz zajmowanego miejsca zawarte są dodatkowe informacje o jej dorobku punktowym, liczbie rozegranych spotkań oraz statystykami: bilansie bramkowym oraz prezentowanej formie w 5 ostatnich kolejkach. Można tu również prześledzić tabele 1. ligi polskiej z kilku poprzednich sezonów

Tabela pierwszej ligi polskiej składa się z 18 drużyn, z czego trzy najlepsze awansują do Ekstraklasy, a jedna najgorsza spadnie do ligi drugiej. Zespoły z miejsc 3-6 będą toczyły baraże, których stawką jest awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Obok lokaty każdej drużyny znajduje się również liczba wskazująca awans lub spadek w poprzedniej kolejce. 

1. liga Polska tabela

Oprócz tabeli pierwszej ligi polskiej na tej stronie znajdują się również inne informacje dotyczące tych rozgrywek. Oferujemy dostęp do zawsze aktualnego terminarza 1. ligi polskiej oraz wszystkich klasyfikacji indywidualnych: tabeli strzelców, asystentów, kartkowiczów. 

W tym miejscu znaleźć można również listę najświeższych informacji, które dotyczą pierwszej ligi polskiej. Po prawej znajdują się odnośniki do podstron innych piłkarskich rozgrywek z analogicznymi informacjami.

Tabela Fortuna 1. Ligi Polskiej:

Liga Polska skupia 18 drużyn, które w każdym sezonie walczą o awans do Ekstraklasy lub przetrwanie na drugim poziomie rozgrywkowym. Kluby rywalizują w długim sezonie na zasadzie "każdy z każdym u siebie i na wyjeździe", gdzie wszystkie mecze mają ogromne znaczenie. Trzy najlepsze drużyny na koniec sezonu uzyskują awans do Ekstraklasy, co jest marzeniem każdego klubu. Dwie bezpośrednio po sezonie zasadniczym, a drużyny z miejsc 3-6 rywalizują o awans pomiędzy sobą w barażach. Z Fortuna 1 ligi spadają z kolei trzy drużyny, które po 34 kolejkach uzbierają najmniej punktów.

Obok lokaty każdej drużyny na naszej stronie znajduje się również informacja o tym, czy zespół awansował, czy też spadł w porównaniu z poprzednią kolejką. To daje kibicom kontekst i wgląd w obecną sytuację w lidze.